www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo představilo YN 50mm F1.4N E pro Nikon

Yongnuo představilo YN 50mm F1.4N E pro Nikon
, , aktualita
Po pár měsících, co byla představena nová světelná padesátka společnosti Yongnuo pro Canon, se představuje i varianta pro Nikon. Podporuje autofokus a elektromagnetické ovládání irisové clony.
K oblíbeným
reklama
Koncem letošního května byl představen nový 50mm F1.4 objektiv společnosti Yongnuo pro zrcadlovky Canon. Nyní se po čtvrt roce objevuje i verze pro fotoaparáty značky Nikon. Objektiv Yongnuo YN 50mm F1.4N E bude mít zaostřovací motorek typu DC, takže se dá předpokládat, že bude dosti hlučný, každopádně i tak lepší než jen manuální zaostřování. Užitečnou vlastností je také elektromagnetické ovládání irisové clony. Novinka má reálnou ohniskovou vzdálenost 50 milimetrů, což znamená úhly záběru 46° diagonálně, 40° horizontálně a 27° vertikálně.
 
Yongnuo YN 50mm F1.4N E
 
Světelnost objektivu dosahuje vynikající hodnoty F1,4 a maximální možné přiclonění 7lamelové irisové clony je na F22. Optická konstrukce zahrnuje 9 členů, které jsou v celkem 7 skupinách. Objektiv je schopen zaostřit minimálně ze vzdálenosti 45 centimetrů, což mu stačí nanejvýš k dosažení 0,15x zvětšení. Na těle objektivu je ukazatel zaostřené vzdálenosti. Jde o poměrně velký objektiv s rozměry 81 mm v průměru a 93 mm na délku. Závit na filtry ale není až tak rozměrný a má jen 58mm průměr. Hmotnost novinky činí 577 gramů.
 
Yongnuo YN 50mm F1.4N E
 
Zajímavostí je USB port, přes který lze aktualizovat firmware objektivu. Naopak standardem je, že se nezapomnělo na ochranné vrstvy, které potlačují tendence objektivu vytvářet odlesky a světelné závoje. Oficiální cena sice nebyla zveřejněna, ale prodejci jej už na eBay nabízí už za 140 britských liber.
 
Yongnuo YN 50mm F1.4N E
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala