www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo uvedlo objektiv YN RF 85mm f/1.8R DF DSM

Yongnuo uvedlo objektiv YN RF 85mm f/1.8R DF DSM
, , aktualita
Další novinkou společnosti Yongnuo je pevný světelný objektiv s komplikovaným názvem YN RF 85mm f/1.8R DF DSM. Ten např. napovídá, že je určen pro full frame CSC fotoaparáty společnosti Canon.
K oblíbeným
reklama
Yongnuo přichází s novým objektivem. Nese název YN RF 85mm f/1.8R DF DSM a je už dle názvu určen pro bajonet Canon RF. Dokonce podporuje funkci Control Ring, takže nabídne programovatelný prstenec (jde mu nastavit hladký i aretovaný chod). Při 85mm ohniskové vzdálenosti má úhel záběru 28,83° diagonálně, 24,12° horizontálně a 16,5° vertikálně. Skládá se z 9 členů v 8 skupinách. Jeho světelnost má velmi dobrou hodnotu F1,8, irisová clona pak se 7 lamelami podporuje maximálně F16.
 
Yongnuo YN RF 85mm f/1.8R DF DSM
 
Objektiv je schopen zaostřit od 80 cm, což umožňuje dosáhnout zvětšení 0,13×. K zaostřování je využit krokový motorek DSM. Rozměry novinky činí 67 mm v průměru a 88 mm na délku. Používá 58mm filtry a váží 380 gramů. Nechybí odolnost vůči prachu a vodě. Proti odleskům pak bojují povrchové vrstvy Nano Coating. Firmware objektivu lze aktualizovat přes rozhraní USB-C.
 
Yongnuo YN RF 85mm f/1.8R DF DSM
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů