reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Yosuke Yamane z Panasonicu pohovořil nejen o novém Lumixu S5 II

, , aktualita
Yosuke Yamane z Panasonicu pohovořil nejen o novém Lumixu S5 II
V krátké době za sebou se na internetu objevily dva rozhovory s viceprezidentem Panasonicu, kterým je Yosuke Yamane. Ten v nich pohovořil např. o fotoaparátu Lumix S5 II s fázovým ostřením, L2 Technology a dalších.
Panasonic před několika týdny představil nový full frame fotoaparát Lumix S5 II, který obsahuje toužebně očekávanou funkci, fázový autofokus. Yosuke Yamane, viceprezident Panasonicu a ředitel obrazové divize, byl v minulých dnech vyzpovídán hned ve dvou rozhovorech. Jeden z nich je na YouTube a postarala se o něj redakce kanálu CineD. Yamane např. pohovořil o fázovém autofokusu v Lumixu S5 II a tom, zda se objeví v dalších přístrojích. Jeho odpověď byla trochu zastírací a zatím jsme na tom, že se to může lišit podle určení přístroje (otázkou tak jsou např. levnější MFT). Zdůraznil další funkce nového Lumixu jako např. 30fps snímání v RAWu, neomezené natáčení ve většině režimů, zmínil také Real Time LUT (možnost ukládat video s aplikovanou LUT, což usnadní postprodukci).
 
 
Dále jsme se dozvěděli, jaké jsou rozdíly mezi L-Mount Alliance (Panasonic, Leica a Sigma) a L2 Technology (pouze Panasonic a Leica). Jejím výsledkem je i zpracování obrazu v novém modelu, kde se zkušenosti Leicy přetavily do barevného podání nebo odšumování (to je opravdu lepší). Také se hovořilo o Lumixu S5 II X, který je pokročilejší variantou pro náročnější uživatele. Ta se objeví až v létě, do té doby chce Panasonic přístroj dovyvinout do co nejlepší podoby odpovídající potřebám zákazníků. Více detailů si můžete poslechnout ve videu výše.
 
 
Další rozhovor poskytl redakci DPreview. I zde vás odkážeme zejména na zmíněný článek, ale vypíchněme si pár informací. Panasonic např. stále vidí smysl v kompaktních Micro Four Thirds fotoaparátech, které mohou být přestupním můstkem z telefonů. Co to ale přesně znamená, a čím se chce Panasonic odlišit, to není jasné (v poslední době tuto kategorii spíše ignoroval). Velkou roli vidí i v systémech na bázi AI jak pro samotné focení (už dnes ji využívá AF), tak i pro zpracování a editaci. Také se zde zmínilo, že až nyní má Panasonic dobrý procesor a algoritmy, kterými dokáže potlačit nevýhody přítomnosti fázových snímačů na ploše čipu (aby negativně neovlivnily obrazovou kvalitu).
 


reklama
reklama
reklama