Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
27.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
honza1616 (23) | 30.1.202219:51
hlavně aby YT nebylo pozadu

dnešní doba z pohledu majitele aplikace­/služby.... nemáš tam podporu nákupu NFT, tak nejsi ­"kůůůl­" ale jsi vůůl

za chvilku ty NFT budou ve všem,

nechce i oXy Online s.r.o. zahrnout podporu NFT pro své magazíny ? ....rád bych si koupil tento článek xD xD
Odpovědět0  0
doriel (12) | 28.1.202210:49
Copak to nikdo nevidí, jak jsme jako společnost celkově upadli do letargie a nízké morálky? TikTok je taková srač.a!!! a generátor peněz ;)
Odpovědět0  0
Milan Šurkala (6657) | 28.1.202211:48
Tak to pochopitelně závisí, co na tom TikToku sledujete. Tam nejsou jen tanečky, ale např. i výuková videa. A vměstnat nějakou edukativní myšlenku do 60 sekund ­(v případě YT Shorts­) je docela kumšt.
Odpovědět2  1
doriel (12) | 28.1.202212:00
Jediné co mi tam líbilo jsou nějaká videa ohledně přírody. Je to zaplavené nesmysly. Můj názor a chápu, že se to některým líbí a tráví na tom mraky času. Čekat že se něco naučím za 60 sekund je nesmysl. Maximálně tak přípravu dortu zrychlenou do minuty. To je OK. Ale že to primárně slouží ke generování zisků je jasné.
Odpovědět1  0
Milan Šurkala (6657) | 28.1.202212:37
Tak samozřejmě, že je to zaplavené nesmysly. To přeci nic nevypovídá o samotné službě, ale o jejich uživatelích, co tam sledují a chtějí sledovat.

Za 60 sekund se toho naučíte hodně, pokud to tvůrce umí dobře a poutavě podat. Jednu konkrétní věc. Místo 10minutového videa můžete mít 10 shortů o 10 různých částech celé problematiky. Za minutu v pohodě podáte trik pro focení, výslovnost hlásek v cizím jazyce,...

"Ale že to primárně slouží ke generování zisků je jasné.­"

A na tom je něco špatně?
Odpovědět1  1
doriel (12) | 28.1.202213:09
Za mě je tam nulová dohledatelnost, není v tom systém, když někdo bude dělat výuková minutová videa, nevím jak se k nim budete vracet za 2 roky, ten odkaz bude slepý. Na výuku to opravdu není. Hezká možnost seberealizace dost možná.
Pokud v tom nevidíte to, že děti jen sedí u mobilů a listují prstíkem nahoru a dolu a všechny znalosti jsou pouze nakoukané, nikoliv prožité, nemůžu Vás o své pravdě ­(která je pravděpodobně dost zkreslená­) přesvědčovat. Že si pak někdo vydělává tím, že nahrává videa jak údajně vtipně s manželem přebalují své miminko, je pouze obrazem dnešní doby. Stačí se podívat na ty, co si najala naše vláda, aby ukázali vládnoucí garnituru v lidštějším světle. Jsem holt stará škola a nelíbí se mi to.
Ptáte se co je na tom špatně. Odpověděl bych, že obsah plytký, dobrého pomálu a rozhodně to nerozvíjí inteligenci. Doporučuji komediální snímek ­"Idiocracy­", což je směr, kterým jsme se vydali. To, že pak osobní data mohou být zneužita je další věc. Že se ta data používají k analýzám a používají se ­"proti­" samotným uživatelům, aby jim bylo možné víc prodávat, je veřejné tajemství.
Na TikToku a dalších platformách jaksi nelze ani jasně identifikovat placenou propagaci. Máte­-li řekněme 100000 sledujících, zaplatí Vám firma za to, že řeknete ve videu, jak je ta bunda od nich co nosíte skvělá. Není to potom empiricky podložené, pouze Vás uplatili a ostatní, kteří Vám věří, si tu bundu třeba budou také chtít koupit.
Ale ve skutečnosti to nemusí být pravda, pouze Vám někdo zaplatil abyste mu udělal reklamu. Malé děti potom bezmyšlenkovitě opakují prázdné fráze, aniž by věděli co dělají a myslí si, že ty věci potřebují, ale pořád jsou to věci. Materialismus řekl bych. Necháme tomu volný průběh a uvidíme co se bude dít za 20­-30 let.
Naštěstí existují lidé přesvědčeni o svém údělu a zodpovědnosti a podobné praktiky odmítají. I na youtube takové znám. Osobně to používám pro svůj osobní rozvoj. Existují jazykové kurzy, kurzy psychologie, historické dokumenty, technické návody. Na youtube tohle hodně využívám, k tomu hudbu. Nesnáším komerci.
Když vidím ty lidi uvězněné před ­"černým zrcadlem­" je mi jich občas líto, ale takový je svět, ve kterém vyrůstají.
Odpovědět2  0
Milan Šurkala (6657) | 28.1.202213:47
Nejprve bych chtěl říci, že i když ve většině věcí v zásadě souhlasím s hlavní výtkou, nesouhlasím s celkovým kontextem, který v tom vidíte. Resp. si myslím, že se to chce více zamyslet nad celkovým pohledem.

"Na výuku to opravdu není.­"

To si nemyslím. Já se na to dívám trochu komplexněji. Spousta těch, kteří začali s nějakým kanálem a neskončili, časem přeroste v nějakou větší firmu. TikTok, Shorts,... slouží jako vstupní brána, zisk kapitálu a obecenstva pro další rozvoj a zdaleka ne jen na této síti. Vy za 2 roky nebudete zpětně hledat výukové video na TikToku, ale online kurz daného youtubera, který bude zpracován výrazně komplexněji. Nebudete si platit kurz u někoho, od koho nevíte, že dokáže věci efektivně a srozumitelně vysvětlit.

"děti jen sedí u mobilů a listují prstíkem nahoru a dolu a všechny znalosti jsou pouze nakoukané, nikoliv prožité­"

Ano, tohle je bohužel smutná skutečnost. Ale to už záleží na těch lidech, jak se k tomu postaví. Někteří lidé konzumují obsah pasivně, jiní ho naopak chtějí vyzkoušet aktivně. Co by dělala první skupina bez TikToku? Patrně by seděla stejně tak pasivně u televize. Změnil se prostředek, ale nakolik se změnili lidé a byli by opravdu výrazně jiní nebýt TikToku?

"Na TikToku a dalších platformách jaksi nelze ani jasně identifikovat placenou propagaci.­"

Tak tady pozor. Tohle musí být jasně dáno, řečeno, identifikováno hashtagy,... Na tohle už jsou dokonce i zákonné úpravy. Neidentifikovat placenou propagaci, to si zaděláváte na pěkný průšvih. Navíc, i kdyby to nebylo dáno zákonem, youtuber je sám sobě osobní značkou, ten si musí dávat sakra pozor, k propagaci čeho se propůjčí. Jeho sledující ho znají a pokud prokouknou nějakou nepřiznanou ­(a tedy i neupřímnou­) propagaci, tak je to jeho online smrt. Něco takového je mnohdy likvidační po více stránkách.

Na youtubery se navíc sledující dívají jinak než na najatého známého herce, kterého vidí v 10 různých reklamách na 10 různých produktů naprosto nesouvisející s jeho životem. Tam je ten vztah více ­"intimní­", dá­-li se to tak nazvat.
Odpovědět0  1
doriel (12) | 28.1.202214:54
Nechal jsem se trochu unést a je pravda, že můj úhel pohledu není ­"ten správný­" ani ten jediný. Samozřejmě si do toho promítám své vlastní zkušenosti a dost možná si z těch videí ostatní odnesou víc poučení, než já sám. Děkuji za upozornění na označení placené inzerce, tím že to tolik nesleduji mi detaily unikají, všiml jsem si toho ale na messengeru a informačních webech, asi je to tak i na tiktoku.
Odpovědět0  0
Milan Šurkala (6657) | 28.1.202215:59
Tak já bych neřekl, že není správný. V zásadě v mnoha věcech máte dle mého názoru pravdu a Vaše obavy jsou oprávněné, jen by to asi chtělo vidět trochu více do hloubky a prozkoumat více, co s čím a jak souvisí, nevidět jen tu odvrácenou tvář ­(která je, pravda, hrozivá­), ale i tu pozitivní. Sám se tím stále prokousávám a snažím trochu více porozumět.
Odpovědět0  1
SatanS (4) | 29.1.202221:29
A jaky je smlysl vmestnava cokoliv do 60 sekud?
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.