www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
, , aktualita
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty jsou svým způsobem také počítače, a tak není divu, že s nimi lze provádět doslova psí kusy. To je i případ kompaktu Kodak DC260 Zoom z roku 1998, který má ve svých útrobách procesor IBM PowerPC s frekvencí 66 MHz, na němž byly v té době založeny i počítače Apple PowerMac, a nechybělo ani 8 MB RAM. To jsou parametry, které stačily v dobách počítačů 386 a 486 na bezproblémový běh legendární střílečky DOOM, která vznikla v první polovině 90. let a v roce 2012 byl uvolněn její zdrojový kód. Toho využil youtuber z LazyGamesReviews a rozhodl se rozběhat tuto hru na výše zmíněném kompaktu, který běží s operačním systémem Digica OS a pro nějž byl i uvolněno SDK (Software Development Kit pro vývoj aplikací).
 
 
Tento kit byl sice uvolněn pro možnost rozšíření funkčnosti kompaktu jako takového, ale to nebrání těm, kteří si rádi hrají, rozšiřovat fotoaparát i o nefotografické funkce a spouštět zde nejrůznější aplikace. Youtuberovi se toto skutečně povedlo a hra se dá hrát pomocí fotoaparátu včetně zvuků. Připomeňme, že tento fotoaparát měl 1,6MPx CCD snímač a objektiv s 3× optickým zoomem v rozsahu 38 až 114 mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala