www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
, , aktualita
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty jsou svým způsobem také počítače, a tak není divu, že s nimi lze provádět doslova psí kusy. To je i případ kompaktu Kodak DC260 Zoom z roku 1998, který má ve svých útrobách procesor IBM PowerPC s frekvencí 66 MHz, na němž byly v té době založeny i počítače Apple PowerMac, a nechybělo ani 8 MB RAM. To jsou parametry, které stačily v dobách počítačů 386 a 486 na bezproblémový běh legendární střílečky DOOM, která vznikla v první polovině 90. let a v roce 2012 byl uvolněn její zdrojový kód. Toho využil youtuber z LazyGamesReviews a rozhodl se rozběhat tuto hru na výše zmíněném kompaktu, který běží s operačním systémem Digica OS a pro nějž byl i uvolněno SDK (Software Development Kit pro vývoj aplikací).
 
 
Tento kit byl sice uvolněn pro možnost rozšíření funkčnosti kompaktu jako takového, ale to nebrání těm, kteří si rádi hrají, rozšiřovat fotoaparát i o nefotografické funkce a spouštět zde nejrůznější aplikace. Youtuberovi se toto skutečně povedlo a hra se dá hrát pomocí fotoaparátu včetně zvuků. Připomeňme, že tento fotoaparát měl 1,6MPx CCD snímač a objektiv s 3× optickým zoomem v rozsahu 38 až 114 mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala