www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku

Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
, , aktualita
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty jsou svým způsobem také počítače, a tak není divu, že s nimi lze provádět doslova psí kusy. To je i případ kompaktu Kodak DC260 Zoom z roku 1998, který má ve svých útrobách procesor IBM PowerPC s frekvencí 66 MHz, na němž byly v té době založeny i počítače Apple PowerMac, a nechybělo ani 8 MB RAM. To jsou parametry, které stačily v dobách počítačů 386 a 486 na bezproblémový běh legendární střílečky DOOM, která vznikla v první polovině 90. let a v roce 2012 byl uvolněn její zdrojový kód. Toho využil youtuber z LazyGamesReviews a rozhodl se rozběhat tuto hru na výše zmíněném kompaktu, který běží s operačním systémem Digica OS a pro nějž byl i uvolněno SDK (Software Development Kit pro vývoj aplikací).
 
 
Tento kit byl sice uvolněn pro možnost rozšíření funkčnosti kompaktu jako takového, ale to nebrání těm, kteří si rádi hrají, rozšiřovat fotoaparát i o nefotografické funkce a spouštět zde nejrůznější aplikace. Youtuberovi se toto skutečně povedlo a hra se dá hrát pomocí fotoaparátu včetně zvuků. Připomeňme, že tento fotoaparát měl 1,6MPx CCD snímač a objektiv s 3× optickým zoomem v rozsahu 38 až 114 mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala