www.digimanie.cz
>
>
>
>

Záhada Canonu RF 100-500mm: několika kusům od Lensrentals praskla čočka

Záhada Canonu RF 100-500mm: několika kusům od Lensrentals praskla čočka
, , aktualita
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM bude mít možná konstrukční problém. Půjčovně Lensrantals se totiž vrátilo už několik kusů se stejným poškozením, jedním prasklým optickým členem v konstrukci
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon před půl rokem představila nový objektiv Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Canonu a své místo už našel i ve velké půjčovně fotografické techniky Lensrentals. Ta je díky obrovskému množství kusů jednotlivých produktů také zajímavým zdrojem statistik o fotoaparátech a objektivech. Také je zpravidla mezi prvními, kdo zjistí nějaké problémy s nimi. A právě tento objektiv bude mít možná nějaký konstrukční problém nebo výrobní vadu jedné z prvních sérií objektivů. Půjčovně se totiž vrátilo už několik kusů tohoto objektivu se stejným poškozením, což nevypadá na náhodu.
 
Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
 
V Lensrentals tak vzali jeden z poškozených kusů a začali vyšetřovat, co že se to vlastně s těmito objektivy děje. Několik kusů mělo totiž prasklinu na jednom z optických členů. Provedli tedy rozborku objektivu a zprvu to vypadalo na optickou stabilizaci, protože prasklina se pohybovala, když zatřesli objektivem. Oceňili excelentní robustní konstrukci a dle slov půjčovny se tady ukazuje, proč jsou originální objektivy Canonu dražší než objektivy třetích stran. Nejde jen o kvalitu součástek, ale také o rozmístění a přístup při opravách. Poté, co se dostali k jednotlivým členům, zjistili, že problém není v jednotce optické stabilizace, která byla navíc robustnější, než bylo obvyklé u starších objektivů. 
 
Nakonec se zjistilo, že jde o samostatný člen hned za clonou, ale ať zkoušeli, jak zkoušeli, nenašli žádnou známku toho, že by se člen čehokoli dotkl. Ani zoomování, ale ani zaostřování nezpůsobilo, že by člen mohl narazit do čehokoli jiného. Je tak záhadou, proč vlastně praská. Lensrentals tak zaslali výsledky svého zkoumání do Canonu a ten už vyhradil tým pro zjištění příčiny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala