www.digimanie.cz
>
>
>
>

Záhada Canonu RF 100-500mm: několika kusům od Lensrentals praskla čočka

Záhada Canonu RF 100-500mm: několika kusům od Lensrentals praskla čočka
, , aktualita
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM bude mít možná konstrukční problém. Půjčovně Lensrantals se totiž vrátilo už několik kusů se stejným poškozením, jedním prasklým optickým členem v konstrukci
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon před půl rokem představila nový objektiv Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Canonu a své místo už našel i ve velké půjčovně fotografické techniky Lensrentals. Ta je díky obrovskému množství kusů jednotlivých produktů také zajímavým zdrojem statistik o fotoaparátech a objektivech. Také je zpravidla mezi prvními, kdo zjistí nějaké problémy s nimi. A právě tento objektiv bude mít možná nějaký konstrukční problém nebo výrobní vadu jedné z prvních sérií objektivů. Půjčovně se totiž vrátilo už několik kusů tohoto objektivu se stejným poškozením, což nevypadá na náhodu.
 
Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
 
V Lensrentals tak vzali jeden z poškozených kusů a začali vyšetřovat, co že se to vlastně s těmito objektivy děje. Několik kusů mělo totiž prasklinu na jednom z optických členů. Provedli tedy rozborku objektivu a zprvu to vypadalo na optickou stabilizaci, protože prasklina se pohybovala, když zatřesli objektivem. Oceňili excelentní robustní konstrukci a dle slov půjčovny se tady ukazuje, proč jsou originální objektivy Canonu dražší než objektivy třetích stran. Nejde jen o kvalitu součástek, ale také o rozmístění a přístup při opravách. Poté, co se dostali k jednotlivým členům, zjistili, že problém není v jednotce optické stabilizace, která byla navíc robustnější, než bylo obvyklé u starších objektivů. 
 
Nakonec se zjistilo, že jde o samostatný člen hned za clonou, ale ať zkoušeli, jak zkoušeli, nenašli žádnou známku toho, že by se člen čehokoli dotkl. Ani zoomování, ale ani zaostřování nezpůsobilo, že by člen mohl narazit do čehokoli jiného. Je tak záhadou, proč vlastně praská. Lensrentals tak zaslali výsledky svého zkoumání do Canonu a ten už vyhradil tým pro zjištění příčiny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů