www.digimanie.cz
>
>

Žena žaluje McDonald's: fotka cheeseburgeru ji prý přiměla přerušit půst

Žena žaluje McDonald's: fotka cheeseburgeru ji prý přiměla přerušit půst
, , aktualita
Velmi kuriózní žalobu řeší fastfoodový řetězec McDonald's v Rusku. Žena ho tam žaluje za příliš lákající fotografii cheeseburgeru, která ji dle jejích slov přinutila přerušit tradiční velikonoční 40denní půst.
K oblíbeným
reklama
Nad některými žalobami zůstává jen rozum stát a ta, kterou nyní řeší fastfoodový řetězec McDonald's v Rusku, je rozhodně jednou z nich. Ortodoxní křesťanka Xenie Ovčinikova v roce 2019 držela tradiční 40denní velikonoční půst, který zakazuje konzumaci např. masa, drůbeže, vajec i mléčných produktů. Po měsíci držení půstu ale už nedokázala ovládnout svou vůli a při pohledu na lákavou fotografii cheeseburgeru u McDonaldu neodolala a koupila ho.
 
McDonald's
ilustrační foto, autor: nesnad, CC BY 3.0, přes Wikimedia Commons
 
Po 16 letech tradičního odříkání v období Velikonoc tak poprvé nedodržela půst a nyní kvůli lákavé fotografii žene McDonald's před soud. Požaduje odškodné 1000 rublů (asi 300 Kč) za to, že ji fotografie přiměla porušit půst, narušila její náboženské postoje a z toho pramení její morální újma. Jen jestli nebyla problémem spíše její nedostatečná vůle. Podle jejích slov je taková fotografie narušením ochrany spotřebitele a namítá, že během postní doby by společnosti měly mít omezeny možnosti reklamy. Moskevský biskup na adresu Xenie prohlásil, že by místo k soudu měla jít jako křesťan spíše ke zpovědi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala