reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Zlatá Leica M10-P jako oslava thajského krále v limitované edici

, , aktualita
Zlatá Leica M10-P jako oslava thajského krále v limitované edici
Limitované edice jsou u Leicy docela běžným jevem. Nejnovější sety jsou ale ještě vzácnější. Vznikly na oslavu korunovace thajského krále Mahy Vatčirálongkóna a rozhodně nebudou nenápadné. Budou totiž využívat zlata.
Zlatá Leica M10-P jako oslava thajského krále v limitované edici
Leica má za sebou bohatou historii limitovaných sérií svých fotoaparátů. Před pár dny jsme si představili M-A Titan, nyní tu máme zlatou edici M10-P, na které spolupracovala se společností Thai Beverage a jde o oslavu korunovace thajského krále z roku 2019. Jak se běžně Leicy snaží být nenápadnými reportážními fotoaparáty, tak zde jde rozhodně o fotoaparát "na poličku" více než u kterékoli jiné speciální edice.
 
Zlatá Leica M10-P Thai
 
Tělo využívá zlatého povrchu a dražší ze dvou setů bude mít celé tělo této barvy (včetně gripu z krokodýlí kůže) a set bude obsahovat dva objektivy APO Summicron 50mm F2 ASPH a Summilux 35mm F1.4 ASPH, taktéž ve zlatě. Tato série bude čítat pouhých 10 kusů a hovoří se o ceně 45 až 50 tisíc USD.
 
Zlatá Leica M10-P Thai
 
Druhá série bude trochu "lidovější". Grip bude vyveden v zelené barvě a v setu bude jen jeden z těchto objektivů. Také nepůjde o takovou vzácnost i díky tomu, že těchto setů bude 20. V tomto případě se hovoří o ceně okolo 30 tisíc USD. V obou případech dostane zájemce fotoaparát v dřevěné krabici. Tam bude i certifikát pravosti podepsaný prezidentem a CEO Thai Beverage stejně jako ředitelem Leicy Andreasem Kaufmannem a jejím CEO Matthiasem Harschem. Výtěžek z prodeje půjde na charitativní královské projekty.
 
Zlatá Leica M10-P Thai
 


reklama