www.digimanie.cz
>
>
>
>

Zlatá medaile pro Nikon D40

Zlatá medaile pro Nikon D40
, , aktualita
Dne 13. dubna bylo uděleno prestižní ocenění DIWA (=Digital Imaging Websites Association) digitální amatérské zrcadlovce Nikon D40 za vynikající výkon a dobrou prodejní cenu.
K oblíbeným
reklama
DIWA je sdružení nezávislých specializovaných internetových publikací věnujících se digitální fotografii s dlouholetou tradicí. Amatérskou DSLR sdružení ocenilo pro skloubení výhod pokročilého kompaktu a plnohodnotné zrcadlovky. Oceněný produkt se tak vyznačuje kompaktními rozměry, nízkou hmotností, variabilitou zrcadlovky, nekompromisní kvalitou obrazu a několika funkcemi, které byly až donedávna doménou kompaktů. Zejména se jedná o D-Lighting, tedy funkci „digitálního blesku“, který upraví kontrast výsledné fotografie. Využití této funkce pokročilými autory bude patrně sporadické, amatérům však poskytne vítanou pomoc.
Nikon D40 v mnohém přesahuje segment amatérských DSLR. Především snadnou, intuitivní obsluhou a kvalitou výsledných snímků. Rozlišení 6 megapixelů zde není možno vnímat jako výrazné omezení, protože kvalita snímků a množství detailů nezávisí nejen na rozlišení, ale velkou měrou také na objektivu a elektronice fotoaparátu. Především kvalitní setový objektiv zde hraje nezastupitelnou roli.
Amatérská zrcadlovka Nikon D40 se v současnosti prodává za lidovou cenu cca 17 000,- Kč se setovým objektivem a za cca 22 000, - Kč s dualzoom kitem (objektivy 18-55mm a 55-200mm). To je způsobeno především tím, že je postupně nahrazována novějším typem Nikon D40X s rozlišením 10 Mpix. s prakticky totožnými funkcemi.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Nikon s.r.o.
reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala