www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem
, , aktualita
Pravidelná aktualizace grafického programu Zoner Photo Studio X je tady. Ta jarní si připravila např. rychlejší náhledy RAW snímků, rozsáhlejší možnosti úpravy videa i retuše s využitím umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Každého čtvrt roku si pro nás brněnský Zoner připravuje větší aktualizaci svého grafického programu Zoner Photo Studio X. Tentokrát přišla na řadu aktualizace pro jaro 2019. Ta přináší příjemná vylepšení, která opět rozšíří možnosti práce s aplikace a urychlí ji. Jako první novinku tu totiž máme tzv. Chytré RAWy. Nyní si tak můžete zvolit, kdy se budou načítat RAWy a umožnit tak jejich rychlejší zobrazení. Doposud to totiž aplikaci trvalo poměrně dlouho. Nyní je lze načíst už při importu do katalogu, takže jejich otevření bude dílem okamžiku. Je zde však i možnost je načítat až v době, kdy s nimi opravdu chcete pracovat, a pak bude práce s nimi podobně tak rychlá (resp. pomalá) jako dnes. Toto lze navíc nastavit zvlášť pro každou složku, případně interní i externí paměťová zařízení.
 
ZPS X jarní aktualizace 2019
 
Dále se změnil způsob sdružování RAW a JPEG. Úpravy lze provádět zvlášť, nicméně je tu i možnost upravovat např. JPEG, a když zjistíte, že to nestačí, a bude potřeba upravovat raději RAW, všechny doposud použité úpravy lze jednoduše přenést na RAW. Pro úpravu tváří a portrétů jsou tu nově retuše s využitím umělé inteligence. Není tak třeba si hrát se štětci a dalšími nástroji, vše byste měli vyřešit pomocí posuvníků nastavujících sílu efektu. Upravovat lze např. velikost hlavy, vzdálenost očí, tvar nosu i úst včetně míry úsměvu.
 
Vylepšení se dočkal i videoeditor. Ten nyní umožňuje zpomalit nebo zrychlit videoklip, což rozhodně vítáme. Stejně tak je velmi vítanou novinkou hromadná úprava více klipů najednou. Přetažením klipu na časovou osu je nyní možné automaticky vytvořit novou stopu, videa lze otáčet o 180° a pokud jde o titulky, ty nyní umožňují vkládání formátovacího řetězce. Mezi další vylepšení patří jednoduché přecházení z modulu Vyvolat, kdy se úpravy mohou samy uložit (destruktivně i nedestruktivně) a už to není potřeba potvrzovat. Zoner také zapracoval na usnadnění vkládání složek do katalogu a sločil funkce Přechod a Přechodový filtr.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů