www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem
, , aktualita
Pravidelná aktualizace grafického programu Zoner Photo Studio X je tady. Ta jarní si připravila např. rychlejší náhledy RAW snímků, rozsáhlejší možnosti úpravy videa i retuše s využitím umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Každého čtvrt roku si pro nás brněnský Zoner připravuje větší aktualizaci svého grafického programu Zoner Photo Studio X. Tentokrát přišla na řadu aktualizace pro jaro 2019. Ta přináší příjemná vylepšení, která opět rozšíří možnosti práce s aplikace a urychlí ji. Jako první novinku tu totiž máme tzv. Chytré RAWy. Nyní si tak můžete zvolit, kdy se budou načítat RAWy a umožnit tak jejich rychlejší zobrazení. Doposud to totiž aplikaci trvalo poměrně dlouho. Nyní je lze načíst už při importu do katalogu, takže jejich otevření bude dílem okamžiku. Je zde však i možnost je načítat až v době, kdy s nimi opravdu chcete pracovat, a pak bude práce s nimi podobně tak rychlá (resp. pomalá) jako dnes. Toto lze navíc nastavit zvlášť pro každou složku, případně interní i externí paměťová zařízení.
 
ZPS X jarní aktualizace 2019
 
Dále se změnil způsob sdružování RAW a JPEG. Úpravy lze provádět zvlášť, nicméně je tu i možnost upravovat např. JPEG, a když zjistíte, že to nestačí, a bude potřeba upravovat raději RAW, všechny doposud použité úpravy lze jednoduše přenést na RAW. Pro úpravu tváří a portrétů jsou tu nově retuše s využitím umělé inteligence. Není tak třeba si hrát se štětci a dalšími nástroji, vše byste měli vyřešit pomocí posuvníků nastavujících sílu efektu. Upravovat lze např. velikost hlavy, vzdálenost očí, tvar nosu i úst včetně míry úsměvu.
 
Vylepšení se dočkal i videoeditor. Ten nyní umožňuje zpomalit nebo zrychlit videoklip, což rozhodně vítáme. Stejně tak je velmi vítanou novinkou hromadná úprava více klipů najednou. Přetažením klipu na časovou osu je nyní možné automaticky vytvořit novou stopu, videa lze otáčet o 180° a pokud jde o titulky, ty nyní umožňují vkládání formátovacího řetězce. Mezi další vylepšení patří jednoduché přecházení z modulu Vyvolat, kdy se úpravy mohou samy uložit (destruktivně i nedestruktivně) a už to není potřeba potvrzovat. Zoner také zapracoval na usnadnění vkládání složek do katalogu a sločil funkce Přechod a Přechodový filtr.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů