www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem
, , aktualita
Pravidelná aktualizace grafického programu Zoner Photo Studio X je tady. Ta jarní si připravila např. rychlejší náhledy RAW snímků, rozsáhlejší možnosti úpravy videa i retuše s využitím umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Každého čtvrt roku si pro nás brněnský Zoner připravuje větší aktualizaci svého grafického programu Zoner Photo Studio X. Tentokrát přišla na řadu aktualizace pro jaro 2019. Ta přináší příjemná vylepšení, která opět rozšíří možnosti práce s aplikace a urychlí ji. Jako první novinku tu totiž máme tzv. Chytré RAWy. Nyní si tak můžete zvolit, kdy se budou načítat RAWy a umožnit tak jejich rychlejší zobrazení. Doposud to totiž aplikaci trvalo poměrně dlouho. Nyní je lze načíst už při importu do katalogu, takže jejich otevření bude dílem okamžiku. Je zde však i možnost je načítat až v době, kdy s nimi opravdu chcete pracovat, a pak bude práce s nimi podobně tak rychlá (resp. pomalá) jako dnes. Toto lze navíc nastavit zvlášť pro každou složku, případně interní i externí paměťová zařízení.
 
ZPS X jarní aktualizace 2019
 
Dále se změnil způsob sdružování RAW a JPEG. Úpravy lze provádět zvlášť, nicméně je tu i možnost upravovat např. JPEG, a když zjistíte, že to nestačí, a bude potřeba upravovat raději RAW, všechny doposud použité úpravy lze jednoduše přenést na RAW. Pro úpravu tváří a portrétů jsou tu nově retuše s využitím umělé inteligence. Není tak třeba si hrát se štětci a dalšími nástroji, vše byste měli vyřešit pomocí posuvníků nastavujících sílu efektu. Upravovat lze např. velikost hlavy, vzdálenost očí, tvar nosu i úst včetně míry úsměvu.
 
Vylepšení se dočkal i videoeditor. Ten nyní umožňuje zpomalit nebo zrychlit videoklip, což rozhodně vítáme. Stejně tak je velmi vítanou novinkou hromadná úprava více klipů najednou. Přetažením klipu na časovou osu je nyní možné automaticky vytvořit novou stopu, videa lze otáčet o 180° a pokud jde o titulky, ty nyní umožňují vkládání formátovacího řetězce. Mezi další vylepšení patří jednoduché přecházení z modulu Vyvolat, kdy se úpravy mohou samy uložit (destruktivně i nedestruktivně) a už to není potřeba potvrzovat. Zoner také zapracoval na usnadnění vkládání složek do katalogu a sločil funkce Přechod a Přechodový filtr.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala