www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem

Zoner Photo Studio X zlepšuje práci s RAWy i videem
, , aktualita
Pravidelná aktualizace grafického programu Zoner Photo Studio X je tady. Ta jarní si připravila např. rychlejší náhledy RAW snímků, rozsáhlejší možnosti úpravy videa i retuše s využitím umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Každého čtvrt roku si pro nás brněnský Zoner připravuje větší aktualizaci svého grafického programu Zoner Photo Studio X. Tentokrát přišla na řadu aktualizace pro jaro 2019. Ta přináší příjemná vylepšení, která opět rozšíří možnosti práce s aplikace a urychlí ji. Jako první novinku tu totiž máme tzv. Chytré RAWy. Nyní si tak můžete zvolit, kdy se budou načítat RAWy a umožnit tak jejich rychlejší zobrazení. Doposud to totiž aplikaci trvalo poměrně dlouho. Nyní je lze načíst už při importu do katalogu, takže jejich otevření bude dílem okamžiku. Je zde však i možnost je načítat až v době, kdy s nimi opravdu chcete pracovat, a pak bude práce s nimi podobně tak rychlá (resp. pomalá) jako dnes. Toto lze navíc nastavit zvlášť pro každou složku, případně interní i externí paměťová zařízení.
 
ZPS X jarní aktualizace 2019
 
Dále se změnil způsob sdružování RAW a JPEG. Úpravy lze provádět zvlášť, nicméně je tu i možnost upravovat např. JPEG, a když zjistíte, že to nestačí, a bude potřeba upravovat raději RAW, všechny doposud použité úpravy lze jednoduše přenést na RAW. Pro úpravu tváří a portrétů jsou tu nově retuše s využitím umělé inteligence. Není tak třeba si hrát se štětci a dalšími nástroji, vše byste měli vyřešit pomocí posuvníků nastavujících sílu efektu. Upravovat lze např. velikost hlavy, vzdálenost očí, tvar nosu i úst včetně míry úsměvu.
 
Vylepšení se dočkal i videoeditor. Ten nyní umožňuje zpomalit nebo zrychlit videoklip, což rozhodně vítáme. Stejně tak je velmi vítanou novinkou hromadná úprava více klipů najednou. Přetažením klipu na časovou osu je nyní možné automaticky vytvořit novou stopu, videa lze otáčet o 180° a pokud jde o titulky, ty nyní umožňují vkládání formátovacího řetězce. Mezi další vylepšení patří jednoduché přecházení z modulu Vyvolat, kdy se úpravy mohou samy uložit (destruktivně i nedestruktivně) a už to není potřeba potvrzovat. Zoner také zapracoval na usnadnění vkládání složek do katalogu a sločil funkce Přechod a Přechodový filtr.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala