Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Blackmagic Camera: video aplikace pro iPhony od tvůrců DaVinci Resolve je zdarma

9.10.2023, Milan Šurkala, aktualita
Blackmagic Camera: video aplikace pro iPhony od tvůrců DaVinci Resolve je zdarma
Máte-li iPhone a natáčíte videa, máte na výběr několik různých aplikací. Vedle známého Filmicu Pro, který přešel na předplatné, tu máme nově Blackmagic Camera, který má umět i pokročilé funkce nejnovějších iPhonů.
Před rokem přešla oceňovaná aplikace Filmic Pro pro natáčení videa na opravdu hodně předražené předplatné. Konkurence tak získala větší možnost zabodovat a nyní tu máme i nového hráče na poli s aplikacemi pro natáčení videa na iPhonech. Pro ně je určena mobilní aplikace Blackmagic Camera (link na App Store), mohou za ni tedy tvůrci proslulého DaVinci Resolve, které je známo příznivou cenovou politikou (není sice zrovna zadarmo, ale jde o jednorázovou licenci, což už dnes není moc obvyklé). Nová mobilní aplikace je dokonce zdarma.
 
Blackmagic Camera
 
Uživatelé mohou čekat podobné funkce jako u standardní aplikace Applu, Blackmagic Camera ale nabídne jiné ovládání a pár možností navíc. Kameramani tak mohou nastavovat citlivost ISO, snímkovací frekvenci, expoziční čas lze nastavit i pomocí úhlů, samozřejmostí je vyvážení bílé, histogram, focus peaking, snadné ostření, je tu podpora pro kodeky H.264, H.265 i 10bitový ProRes. Audio je podporováno v AAC a PCM, můžete přidat externí mikrofon. Pokud jde o obraz, podporovány jsou i 3D LUT. Videa lze ukládat na cloudové úložiště Blackmagic Cloud a synchronizovat je s projekty v DaVinci Resolve. Počítejte s tím, že aplikace vyžaduje iOS 16.0 a novější, telefony musí mít procesor A12 Bionic a novější (to znamená minimálně iPhony XS a XR).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.