www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem

Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
, , aktualita
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon horlivě pracuje na rozšiřování svého nového full frame CSC systému. Oznamuje tak vývoj high-endového přístroje EOS R3, který má mířit nad EOS R5, ale pod EOS-1D Mark III. Tomu napovídá i označení s trojkou a nikoli jedničkou. Je tak možné, že se v budoucnu dočkáme ještě pokročilejší verze EOS R1 (o tom však Canon nemluvil). Důraz byl u nového EOS R3 kladen na rychlost a co nejrychlejší systém autofokusu, takže má být vhodný zejména pro focení sportu.
 
Canon EOS R3
 
A bude na to i náležitě vybaven. Najdeme zde nový snímač typu CMOS BSI, který bude vrstvený. Díky paměti na čipu bude lépe zvládat vyšší snímkovací frekvence a slibuje také menší rolling shutter efekt (kácení svislic při záznamu rychle pohybujících se objektů s elektronickou závěrkou). Při použití této elektronické závěrky se lze těšit na sekvenční snímání s rychlostí 30 fps. Pochopitelně nechybí i při této rychlosti možnost využít zaostřování pomocí Dual Pixel CMOS AF a automatickou expozici.
 
Canon dále zapracovat na systému autofokusu, který má opět o něco vylepšenou detekci očí a těla. EVF ve fotoaparátu má ale ještě jednu netradiční funkci. Eye Control AF totiž sleduje, kam se dívá vaše oko, a tam posune zaostřovací bod. Při sledování objektu se tak stačí na objekt podívat a nemusíte ho vybírat jako u jiných fotoaparátů joystickem, tlačítky, displejem nebo pomocí rekompozice. Samozřejmostí je i vodě a prachu odolná konstrukce.
 
EOR R3 přinese i kompatibilitu s mobilní aplikací Mobile File Transfer 1.2, která umožní bezdrátový přenos snímků. Aplikace bude k dispozici pro iOS od června, verze pro Android se teprve plánuje.
 
Zdroj: TZ Canon, dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
7.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář