www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon utíká ostatním: EOS R5 má vedle 8K/30p i 4K/120p a IBIS

Canon utíká ostatním: EOS R5 má vedle 8K/30p i 4K/120p a IBIS
, , aktualita
Nové CSC od Canonu, model EOS R5, ostatním uteče opravdu hodně daleko. Bude ve své kategorii prvním s 8K video záznamem i se záznamem 4K při 120p, nebude chybět ani mechanická stabilizace obrazu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon byla poslední dobou spíše konzervativní a představovala sice odladěné dobře použitelné fotoaparáty, které ale technologicky moc nevyčnívaly. To se ale hodně změní s příchodem nového full frame CSC Canon EOS R5. Ten totiž bude doslova technologickou bombou. Canon o něm mluvil už několikrát a nyní představuje další detaily. Samotné fotografy sice až tak moc "neposadí na zadek", pro ně nabídne schopnosti, které lze vidět i jinde, přesto mnozí ocení velmi rychlé sekvenční snímání s 12 fps při použití mechanické závěrky a 20 fps s elektronickou. Také přijde vhod 5osá mechanická stabilizace snímače, která navíc podporuje duální režim (spolupráci s optickou).
 
Canon EOS R5
 
Kde ale ostatním doslova vytírá zrak, je video. Zatímco ostatní mají obvykle 4K/30p video a Panasonic se alespoň chlubí 4K/60p a 6K/24p videosekvencemi u profesionálního Lumixu S1H, Canon si dovolil přijít s podporou 8K videa při 30p (přesněji 29,97p). To je dokonce bez ořezu, dá se zaznamenávat interně, a to navíc s barevným kódováním 4:2:2 v 10bitové barevné hloubce a formátu Canon Log (H.265) nebo HDR PQ (H.265). Pokud jde o 4K videa, zde je maximem dokonce 120p (přesněji 119,88p), opět bez ořezu a ve stejných formátech. Takové natáčení bude stačit na 5× zpomalené slow-motion video, pokud má být výstupem film s tradičními 24p. Zajímavé je, že přes HDMI lze stejná 4K videa posílat maximálně při 59,94p.
 
Canon EOS R5
 
Tím ale výčet skvělých zpráv zdaleka nekončí. Máme tu technologii Dual Pixel AF a zatímco u stávajících fotoaparátů Canonu obvykle ve vyšších rozlišeních nefunguje (spousta Canonů se 4K ho totiž podporuje nanejvýš ve Full HD a s kontrastním ostřením ve 4K tak autofokus v takovém rozlišení takřka nefunguje - nezřídka ostří, když nemá, a neostří, když má), zde bude Dual Pixel AF fungovat ve všech rozlišeních a všech snímkovacích frekvencích. Dále tu najdeme dva sloty pro paměťové karty, jeden bude typu CFexpress, druhý SDXC UHS-II. Teď už si jen musíme počkat, kdy se fotoaparát objeví na trhu. A také si asi připravit hodně peněz, pokud si ho budeme chtít koupit.
 
Zdroj: TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala