www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon opět potvrzuje EOS R5: 8K 30p video i pokročilý zvířecí AF

Canon opět potvrzuje EOS R5: 8K 30p video i pokročilý zvířecí AF
, , aktualita
Už nějakou dobu oficiálně víme, že Canon chystá nový full frame CSC fotoaparát EOS R5. Ten má přinést 8K videosekvence, až 20fps sekvenční snímání, mechanickou stabilizaci senzoru a podle nových zpráv i pokročilý AF na zvířata.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon se opět připomněla se svým full frame CSC fotoaparátem EOS R5. Ten by měla představit v brzké budoucnosti a výrobce uvolňuje i další informace o specifikacích novinky. Znovu potvrzuje, že bude mít interní záznam 8K videosekvencí. Ty má zvládat při 30 fps a z plné šířky senzoru, tedy bez výraznějšího ořezu. Zapracuje se také na zaostřovacím systému Dual Pixel CMOS AF, který přinese lepší zaostřování na oči zvířat. Půjde nejen o psy a kočky, ale také ptáky a má na zvířata korektně zaostřovat i v případě, že oči nejsou přímo viditelné.
 
Canon EOS R5
 
Z dalších informací Canon připomněl už známé skutečnosti. Bude umět sekvenční snímání s rychlostí 12 fps s mechanickou závěrkou a 20 fps s elektronickou. EOS R5 má mít i mechanickou stabilizaci senzoru, která bude umět spolupracovat s optickými verzemi v objektivech (duální IS). Nebudou chybět ani bezdrátová rozhraní s automatickým uploadem na cloudovou službu image.canon. A mnohé jistě potěší i přítomnost dvou slotů pro paměťové karty.
 
Zdroj: TZ Canon, dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala