www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon opět potvrzuje EOS R5: 8K 30p video i pokročilý zvířecí AF

Canon opět potvrzuje EOS R5: 8K 30p video i pokročilý zvířecí AF
, , aktualita
Už nějakou dobu oficiálně víme, že Canon chystá nový full frame CSC fotoaparát EOS R5. Ten má přinést 8K videosekvence, až 20fps sekvenční snímání, mechanickou stabilizaci senzoru a podle nových zpráv i pokročilý AF na zvířata.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon se opět připomněla se svým full frame CSC fotoaparátem EOS R5. Ten by měla představit v brzké budoucnosti a výrobce uvolňuje i další informace o specifikacích novinky. Znovu potvrzuje, že bude mít interní záznam 8K videosekvencí. Ty má zvládat při 30 fps a z plné šířky senzoru, tedy bez výraznějšího ořezu. Zapracuje se také na zaostřovacím systému Dual Pixel CMOS AF, který přinese lepší zaostřování na oči zvířat. Půjde nejen o psy a kočky, ale také ptáky a má na zvířata korektně zaostřovat i v případě, že oči nejsou přímo viditelné.
 
Canon EOS R5
 
Z dalších informací Canon připomněl už známé skutečnosti. Bude umět sekvenční snímání s rychlostí 12 fps s mechanickou závěrkou a 20 fps s elektronickou. EOS R5 má mít i mechanickou stabilizaci senzoru, která bude umět spolupracovat s optickými verzemi v objektivech (duální IS). Nebudou chybět ani bezdrátová rozhraní s automatickým uploadem na cloudovou službu image.canon. A mnohé jistě potěší i přítomnost dvou slotů pro paměťové karty.
 
Zdroj: TZ Canon, dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře