www.digimanie.cz
>
>
>

Doporučené fotoaparáty - červen 2012

Doporučené fotoaparáty - červen 2012
, , návod
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
K oblíbeným
reklama
Fotomobily jsou kategorií, kde většinou mají vyšší váhu možnosti multimédií než focení, ale někteří fotografové si vybírají mobil i podle úrovně fotografování. Pro ně máme 3 zajímavé zástupce.


Nokia N8 (recenze)


Nový fotomobil Nokie je fotografovým snem. Nejenže plně zastoupí úlohu mobilního telefonu a multimediálního přehrávače, ale velmi dobře nahradí i levné kompakty. Velkou zásluhu na tom má obrovský čip s úhlopříčkou zhruba 1/1,9" a rozlišením 12 megapixelů. Díky nízké pixelové hustotě má i relativně nízký šum a objektiv Carl Zeiss umožňuje dosáhnout krásných a detailních fotografií, které byste od fotomobilu rozhodně nečekali.Možnosti nastavení sice nejsou příliš bohaté, ale máte k dispozici i HD video a podporu GPS, která sice dlouho nabíhá, ale po správném nalezení satelitů je už velmi rychlá a přesná. Cena se dnes pohybuje už pod hranicí 7.500 Kč s DPH, výhodou je přítomnost 16GB paměti.

Nokia N8
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Nokia N8 poskytuje server Heureka.czSamsung Galaxy S II (recenze)


Galaxy S II je považován za jeden z nejlepších smartphonů na trhu. Jeho výbava je skutečně téměř nekonečná a výborné výsledky podává i jako fotomobil. Protože nemá žádné tlačítko pro spuštění fotoaparátu, musí se aktivovat v klasickém menu jako každá jiná aplikace.

Přestože má rozlišení 8 megapixelů na velmi malém čipu, povedlo se Samsungu dosáhnout na fotomobil velmi kvalitních denních snímků. V interiérech už ale tolik nezáří. Odšumování je silné, LED blesk mnoho síly také nepobral. Dobré je i Full HD video, GPS patří spíše k průměru. Vynikající je ale obrovský 4,3" AMOLED displej, který je velmi dobře pozorovatelný i při silném slunečním světle. Za to vše chce Samsung 11.000 Kč s DPH. V brzké době se dá očekávat postupný pokles ceny, neboť byl představen nástupce Galaxy S III.

Samsung i9100 Galaxy S II
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.czZávěr


Další díl pravidelného seriálu o výběru digitálního fotoaparátu máme za sebou. Obsahuje přehled těch modelů, které jsou v daných třídách nejlepší. Snad jste si vybrali svého favorita a bude vám dělat radost.
 

 
 
Další doporučené produkty
 
 

Doporučená multimediální centra

 
Multimediální centra jsou dnes hodně populární, proto připravujeme na TV Freaku každý měsíc aktualizovaný souhrn těch, které jsme testovali a lze je doporučit: www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra

 
 

Doporučené PC sestavy

 
Ve světě počítačů se stále objevují novinky, které mohou najednou zlepšit užitnou hodnotu nebo poměr cena/výkon oproti starším produktům. Každý měsíc tak připravujeme doporučené PC sestavy pro různá nasazení: www.svethardware.cz/doporucene-sestavy


 
 

Doporučené skříně

 
Jelikož PC skříně patří na Světu hardware mezi nejvíce recenzované produkty, přinášíme vám cca dvakrát ročně aktualizované vydání námi doporučených modelů (častější aktualizace není potřeba, jelikož se zajímavé novinky moc často nevyskytují). Ty nejzajímavější modely se snažíme podrobně otestovat, takže si u některých můžete přečíst i naši podrobnou recenzi: www.svethardware.cz/doporucene-skrine

reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
7.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář