Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám

, , aktualita
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
S autorskými právy to není jednoduché a nedávno se např. řešil velký problém s tím, zda je sdílení příspěvku také porušování autorského práva. Sociální síť Facebook (a spolu s ním i Instagram) nyní zavádí užitečnou funkci zejména pro ty tvůrce, kteří se živí fotografiemi a ilustracemi, jež zveřejňují na svých účtech na sociálních sítích. V sekci Rights Manager v Creator Studiu je nyní možné lépe hlídat, co se děje s vašimi fotografiemi.
 
Facebook Rights Manager for Images
 
Abyste mohli využívat novou funkci Rights Manager for Images, je nejprve potřeba odeslat přihlašovací formulář pro obsah, který chcete chránit. Pokud půjde vše hladce, bude zaregistrován a Facebook i Instagram se ho pokusí najít na síti, zda ho někdo nepoužívá neoprávněně. K dispozici jsou také bezplatné nástroje, které pomohou s nahlášením takového prohřešku a v boji s těmi, kteří tak učinili. První zkoušky fotografů s novým systémem ale ukazují, že není moc o co stát (např. kvůli závislosti na metadatech dodaných v souborech CSV). Připomeňme, že např. YouTube má takový systém už dávno a ukáže např. jak moc je vaše video vykradeno.