www.digimanie.cz
>
>
>

Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám

Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
, , aktualita
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
K oblíbeným
reklama
S autorskými právy to není jednoduché a nedávno se např. řešil velký problém s tím, zda je sdílení příspěvku také porušování autorského práva. Sociální síť Facebook (a spolu s ním i Instagram) nyní zavádí užitečnou funkci zejména pro ty tvůrce, kteří se živí fotografiemi a ilustracemi, jež zveřejňují na svých účtech na sociálních sítích. V sekci Rights Manager v Creator Studiu je nyní možné lépe hlídat, co se děje s vašimi fotografiemi.
 
Facebook Rights Manager for Images
 
Abyste mohli využívat novou funkci Rights Manager for Images, je nejprve potřeba odeslat přihlašovací formulář pro obsah, který chcete chránit. Pokud půjde vše hladce, bude zaregistrován a Facebook i Instagram se ho pokusí najít na síti, zda ho někdo nepoužívá neoprávněně. K dispozici jsou také bezplatné nástroje, které pomohou s nahlášením takového prohřešku a v boji s těmi, kteří tak učinili. První zkoušky fotografů s novým systémem ale ukazují, že není moc o co stát (např. kvůli závislosti na metadatech dodaných v souborech CSV). Připomeňme, že např. YouTube má takový systém už dávno a ukáže např. jak moc je vaše video vykradeno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény
Selfie se už několikrát stalo nechtěným důkazem porušení zákonů a jiných nařízení. Jedním z dalších případů je studentka fotografie Carys Ann Ingram, která měla být v karanténě. Místo trávila čas venku a posílala selfie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
29.10.2020, aktualita, Milan Šurkala