www.digimanie.cz
>
>
>
>

Finální verze Tamronu 28-75mm F2.8 RXD je tady

Finální verze Tamronu 28-75mm F2.8 RXD je tady
, , aktualita
V únoru byl oznámen nový světelný zoom objektiv Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD (model A036). Nyní byla oficiálně představena jeho finální verze, která je určena pro CSC fotoaparáty značky Sony.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci oznámila společnost Tamron vývoj nového objektivu 28-75mm f/2.8 Di III RXD (model A036) s tím, že se finální verze objeví ještě v první polovině letošního roku. Tak se také opravdu stalo a objektiv byl před pár dny oficiálně představen. Tento objektiv je určen pro CSC fotoaparáty Sony včetně full frame modelů. Má ohniskový rozsah 28 až 75 milimetrů, což znamená 2,7× optický zoom. V řečích úhlů záběru je to 75°23' - 32°11' na full frame přístrojích, resp. 52°58' - 21°05' u APS-C.
 
Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
 
Světelnost objektivu je konstantní F2,8 v celém ohniskovém rozsahu. Irisová clona má 9 lamel a lze ji přiclonit maximálně na F22. K zaostřování je využit motorek RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive). Ten má zajistit přesné, rychlé i tiché zaostřování, navíc je kompatibilní s DMF funkcí fotoaparátů Sony. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 19 cm na nejširší a 39 cm na nejdelší ohniskové vzdálenosti (v prvním případě to znamená jen 5,7 cm od předního členu). To znamená maximální zvětšení 1:2,9, resp. 1:4.
 
Objektiv se skládá z 15 optických členů ve 12 skupinách. Je zde jeden XLD, LD i lisovaný skleněný asférický člen, dokonce tu najdete i dva hybridní asférické členy. Tamron tak slibuje minimální chromatickou aberaci a také velmi pěkný bokeh. Rozměry novinky jsou 117,8 mm na délku a 73 mm v průměru. Závit na filtry má průměr 67 mm a hmotnost objektivu se zastavila no hodnotě 550 gramů. Pro snížení odlesků byla použita technologie BBAR (Broad-Band Anti-Reflection). Nezapomnělo se na odolnost vůči vlhkosti a přední člen je chráněn fluorovou vrstvou, která odpuzuje nečistoty a vodu. Prodej začne od 24. května za cenu $800.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala