www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový širokoúhlý zoom Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD

Nový širokoúhlý zoom Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
, , aktualita
Tamron dnes oznámil nový širokoúhlý zoom pro full frame CSC od Sony 28-75mm f/2.8 Di III RXD (model A036). Zajímavostí je také použití krokového zaostřovacího motorku RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive).
K oblíbeným
reklama
Společnost Tamron oznámila vývoj full frame objektivu 28-75mm f/2.8 Di III RXD (model A036), který by měl být představen v polovině roku 2018. Výrobce zapracoval na optické kvalitě a jemnosti bokehu, zajímavostí je také minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 19 centimetrů na nejširší ohniskové vzdálenosti. Na maximálním zoomu se ale vzdálenost prodlouží na 39 centimetrů.
 
Tamron 28-75mm F2.8 Di III RXD
 
K ostření je využit krokový zaostřovací motorek RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive), díky čemuž je ostření nejen tiché, ale i velmi plynulé, což je výhodné pro natáčení videa. Je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony a podporuje i jejich funkci DMF (manuální doostření po zaostření AF). Objektiv má 117,8 mm na délku a váží 550 gramů. Je odolný vůči nepříznivému počasí a fluorová povrchová úprava lépe odpuzuje nečistoty. Poněvadž vývoj ještě není úplně hotový, specifikace finálního modelu se ještě mohou změnit.
 
Zdroj: TZ Tamron


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů