www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický
, , aktualita
V první polovině května přinesl Flickr funkci automatického označování fotografií. Algoritmus bohužel není ani zdaleka dokonalý a má bohužel navíc "rasistické" sklony. Lidi s tmavší pletí totiž označuje jako opice.reklama
Flickr 4.0 s funkcí Magic View sliboval inteligentní automatické rozpoznávání objektů v obraze. Bohužel, jak je u algoritmů pracujících s obrazem už zvykem, nelze mít 100% spolehlivé výsledky. A Flickr se ke své škodě dotknul velmi citlivých témat. Asi nejožehavějším problémem je to, že lidi s tmavší pletí (a občas i se světlou) jsou označení jako opice (ape) nebo zvířata (animal). Slovo "ape" už bylo Flickerem zrušeno z databáze a automatický rozpoznávač jej nenabídne.


Flickr logo


Jenže to zdaleka není jediný problém. Např. se našel snímek z koncentračního táboru, který byl označen slovy "sport" nebo "jungle-gym" (dětské hřiště). Zástupci Flickru se zmiňují, že se systém stále vyvíjí a na základě označování a mazání špatných tagů by se jeho účinnost měla časem zvyšovat. Tak uvidíme v budoucnu, zatím má Flickr spíše jen ostudu. Jenže Flickr není jediný, kdo má "rasistický" problém. Jednu zajímavou chybu má i Google, který v mapových aplikacích na rasistické dotazy údajně často "vyplivne" White House, sídlo amerického prezidenta.

Zdroj: petapixel.com, imaging-resource.com
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala