www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický
, , aktualita
V první polovině května přinesl Flickr funkci automatického označování fotografií. Algoritmus bohužel není ani zdaleka dokonalý a má bohužel navíc "rasistické" sklony. Lidi s tmavší pletí totiž označuje jako opice.
K oblíbeným
reklama
Flickr 4.0 s funkcí Magic View sliboval inteligentní automatické rozpoznávání objektů v obraze. Bohužel, jak je u algoritmů pracujících s obrazem už zvykem, nelze mít 100% spolehlivé výsledky. A Flickr se ke své škodě dotknul velmi citlivých témat. Asi nejožehavějším problémem je to, že lidi s tmavší pletí (a občas i se světlou) jsou označení jako opice (ape) nebo zvířata (animal). Slovo "ape" už bylo Flickerem zrušeno z databáze a automatický rozpoznávač jej nenabídne.


Flickr logo


Jenže to zdaleka není jediný problém. Např. se našel snímek z koncentračního táboru, který byl označen slovy "sport" nebo "jungle-gym" (dětské hřiště). Zástupci Flickru se zmiňují, že se systém stále vyvíjí a na základě označování a mazání špatných tagů by se jeho účinnost měla časem zvyšovat. Tak uvidíme v budoucnu, zatím má Flickr spíše jen ostudu. Jenže Flickr není jediný, kdo má "rasistický" problém. Jednu zajímavou chybu má i Google, který v mapových aplikacích na rasistické dotazy údajně často "vyplivne" White House, sídlo amerického prezidenta.

Zdroj: petapixel.com, imaging-resource.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala