www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický
, , aktualita
V první polovině května přinesl Flickr funkci automatického označování fotografií. Algoritmus bohužel není ani zdaleka dokonalý a má bohužel navíc "rasistické" sklony. Lidi s tmavší pletí totiž označuje jako opice.
reklama
Flickr 4.0 s funkcí Magic View sliboval inteligentní automatické rozpoznávání objektů v obraze. Bohužel, jak je u algoritmů pracujících s obrazem už zvykem, nelze mít 100% spolehlivé výsledky. A Flickr se ke své škodě dotknul velmi citlivých témat. Asi nejožehavějším problémem je to, že lidi s tmavší pletí (a občas i se světlou) jsou označení jako opice (ape) nebo zvířata (animal). Slovo "ape" už bylo Flickerem zrušeno z databáze a automatický rozpoznávač jej nenabídne.


Flickr logo


Jenže to zdaleka není jediný problém. Např. se našel snímek z koncentračního táboru, který byl označen slovy "sport" nebo "jungle-gym" (dětské hřiště). Zástupci Flickru se zmiňují, že se systém stále vyvíjí a na základě označování a mazání špatných tagů by se jeho účinnost měla časem zvyšovat. Tak uvidíme v budoucnu, zatím má Flickr spíše jen ostudu. Jenže Flickr není jediný, kdo má "rasistický" problém. Jednu zajímavou chybu má i Google, který v mapových aplikacích na rasistické dotazy údajně často "vyplivne" White House, sídlo amerického prezidenta.

Zdroj: petapixel.com, imaging-resource.com
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala