www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický

Flickr má problém, jeho rozpoznávač obrazů je rasistický
, , aktualita
V první polovině května přinesl Flickr funkci automatického označování fotografií. Algoritmus bohužel není ani zdaleka dokonalý a má bohužel navíc "rasistické" sklony. Lidi s tmavší pletí totiž označuje jako opice.
K oblíbeným
reklama
Flickr 4.0 s funkcí Magic View sliboval inteligentní automatické rozpoznávání objektů v obraze. Bohužel, jak je u algoritmů pracujících s obrazem už zvykem, nelze mít 100% spolehlivé výsledky. A Flickr se ke své škodě dotknul velmi citlivých témat. Asi nejožehavějším problémem je to, že lidi s tmavší pletí (a občas i se světlou) jsou označení jako opice (ape) nebo zvířata (animal). Slovo "ape" už bylo Flickerem zrušeno z databáze a automatický rozpoznávač jej nenabídne.


Flickr logo


Jenže to zdaleka není jediný problém. Např. se našel snímek z koncentračního táboru, který byl označen slovy "sport" nebo "jungle-gym" (dětské hřiště). Zástupci Flickru se zmiňují, že se systém stále vyvíjí a na základě označování a mazání špatných tagů by se jeho účinnost měla časem zvyšovat. Tak uvidíme v budoucnu, zatím má Flickr spíše jen ostudu. Jenže Flickr není jediný, kdo má "rasistický" problém. Jednu zajímavou chybu má i Google, který v mapových aplikacích na rasistické dotazy údajně často "vyplivne" White House, sídlo amerického prezidenta.

Zdroj: petapixel.com, imaging-resource.com
reklama
Nejnovější články
Fujifilm představil titanový X-Pro3 se skrytým displejem Fujifilm představil titanový X-Pro3 se skrytým displejem
Po téměř 4 letech byl představen nový zástupce řady X-Pro od Fujifilmu, model X-Pro3. Ten dostává 26MPx APS-C snímač a titanové tělo, schovává hlavní displej a naopak vylepšuje funkce hybridního hledáčku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Včera, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
22.10.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
22.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala