www.digimanie.cz
>
>

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
, , aktualita
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf z Velké Británie a jeho oblíbeným koníčkem je vytváření fotoaparátů z různých běžných věcí. Už dříve předvedl své umění při výrobě fotoaparátů z melounu, ananasu nebo lodního kontejneru. Nedávno se ale rozhodl pojmout vše v ještě větším měřítku. 

Když Brendan Barry obdržel nabídku, že by mohl udělat fotoaparát z celého jednoho patra mrakodrapu na Manhattanu, nemusel se vůbec rozmýšlet. Tento velkolepý projekt se uskutečnil konkrétně v 46. patře, ze kterého je možné vidět okolní New York jako na dlani. 
 

Patro mrakodrapu v části Midtown Manhattan je velké 2 500 metrů čtverečních a má 160 oken a 360° výhled na celé okolní město. Pro vytvoření obrovského fotoaparátu se všechna okna musela důkladně zatemnit. S tím umělci pomáhala skupina dvaceti studentů fotografie. 
 

Brendan Barry následně použil 12 objektivů, díky kterým byly zachyceny snímky New Yorku, které fotograf zveřejnil i na svém instagramovém účtu. Výsledkem projektu jsou analogové fotografie městských scenérií na opravdu velkém formátu. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení
Společnosti Sony se poslední dobou daří a akcie stoupají na hodnotě, nicméně divize fotoaparátů byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Podle posledních slov Sony se to ale postupně mění k lepšímu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC
Další novinkou pro CSC fotoaparáty bude nový objektiv z ruských dílen. Půjde o makro objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro podporující plné zvětšení obrazu 1:1. Navíc to nebude jediná novinka od tohoto výrobce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře