www.digimanie.cz
>
>

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
, , aktualita
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf z Velké Británie a jeho oblíbeným koníčkem je vytváření fotoaparátů z různých běžných věcí. Už dříve předvedl své umění při výrobě fotoaparátů z melounu, ananasu nebo lodního kontejneru. Nedávno se ale rozhodl pojmout vše v ještě větším měřítku. 

Když Brendan Barry obdržel nabídku, že by mohl udělat fotoaparát z celého jednoho patra mrakodrapu na Manhattanu, nemusel se vůbec rozmýšlet. Tento velkolepý projekt se uskutečnil konkrétně v 46. patře, ze kterého je možné vidět okolní New York jako na dlani. 
 

Patro mrakodrapu v části Midtown Manhattan je velké 2 500 metrů čtverečních a má 160 oken a 360° výhled na celé okolní město. Pro vytvoření obrovského fotoaparátu se všechna okna musela důkladně zatemnit. S tím umělci pomáhala skupina dvaceti studentů fotografie. 
 

Brendan Barry následně použil 12 objektivů, díky kterým byly zachyceny snímky New Yorku, které fotograf zveřejnil i na svém instagramovém účtu. Výsledkem projektu jsou analogové fotografie městských scenérií na opravdu velkém formátu. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala