www.digimanie.cz
>
>

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
, , aktualita
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf z Velké Británie a jeho oblíbeným koníčkem je vytváření fotoaparátů z různých běžných věcí. Už dříve předvedl své umění při výrobě fotoaparátů z melounu, ananasu nebo lodního kontejneru. Nedávno se ale rozhodl pojmout vše v ještě větším měřítku. 

Když Brendan Barry obdržel nabídku, že by mohl udělat fotoaparát z celého jednoho patra mrakodrapu na Manhattanu, nemusel se vůbec rozmýšlet. Tento velkolepý projekt se uskutečnil konkrétně v 46. patře, ze kterého je možné vidět okolní New York jako na dlani. 
 

Patro mrakodrapu v části Midtown Manhattan je velké 2 500 metrů čtverečních a má 160 oken a 360° výhled na celé okolní město. Pro vytvoření obrovského fotoaparátu se všechna okna musela důkladně zatemnit. S tím umělci pomáhala skupina dvaceti studentů fotografie. 
 

Brendan Barry následně použil 12 objektivů, díky kterým byly zachyceny snímky New Yorku, které fotograf zveřejnil i na svém instagramovém účtu. Výsledkem projektu jsou analogové fotografie městských scenérií na opravdu velkém formátu. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář