www.digimanie.cz
>
>

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák

Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
, , aktualita
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf z Velké Británie a jeho oblíbeným koníčkem je vytváření fotoaparátů z různých běžných věcí. Už dříve předvedl své umění při výrobě fotoaparátů z melounu, ananasu nebo lodního kontejneru. Nedávno se ale rozhodl pojmout vše v ještě větším měřítku. 

Když Brendan Barry obdržel nabídku, že by mohl udělat fotoaparát z celého jednoho patra mrakodrapu na Manhattanu, nemusel se vůbec rozmýšlet. Tento velkolepý projekt se uskutečnil konkrétně v 46. patře, ze kterého je možné vidět okolní New York jako na dlani. 
 

Patro mrakodrapu v části Midtown Manhattan je velké 2 500 metrů čtverečních a má 160 oken a 360° výhled na celé okolní město. Pro vytvoření obrovského fotoaparátu se všechna okna musela důkladně zatemnit. S tím umělci pomáhala skupina dvaceti studentů fotografie. 
 

Brendan Barry následně použil 12 objektivů, díky kterým byly zachyceny snímky New Yorku, které fotograf zveřejnil i na svém instagramovém účtu. Výsledkem projektu jsou analogové fotografie městských scenérií na opravdu velkém formátu. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala