Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fujifilm X-H2S dostal firmware 3.00 s výrazně lepším AF využívajícím AI

31.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Fujifilm X-H2S dostal firmware 3.00 s výrazně lepším AF využívajícím AI
Fotoaparát Fujifilm patřily v oblasti průběžného autofokusu dosud spíše k těm horším, což se ale u posledních modelů zlepšilo. Model X-H2S ale dostává další zlepšení. Firmware 3.00 přidává systém umělé inteligence a výkon posouvá ještě dál.
Majitelé fotoaparátu Fujifilm X-H2S mají k dispozici nový firmware verze 3.00, který značně vylepšuje systém autofokusu. Na něm Fujifilm v poslední době výrazně zapracoval, protože to byla značná bolístka těchto fotoaparátů (starší Fujifilmy i s fázovým ostřením v průběžném doostřování podávaly mnohdy horší výsledky než např. Panasonic se svým kontrastním DFD). Nový firmware zde využívá systémů umělé inteligence a vylepšuje detekci v náročných podmínkách, jako je protisvětlo, pohled do stran nebo v situacích, kdy je objekt velmi malý.
 
Fujifilm X-H2S
 
Přidány byly také nové typy objektů. Už dnes tam byly lidské tváře a oči, zvířata, ptáci, auta, motorky, kola, letadla a vlaky. Nyní přibyl hmyz a sledování dronů (to první dostupné pod sledováním ptáků, to druhé pod nastavením pro letadla). Zlepšilo se sledování po zakrytí sledovaného objektu nějakou překážkou (užitečné např. ve sportu, kdy probíhající hráč zakryje toho sledovaného). Přibyla také podpora gripu TG-BT1.
 
Tato podpora gripu se dostala i do verze 1.20 pro Fujifilm X-H2. Tam se vylepšily také přenosy přes FT-XH, lehce se upravila menu nabídka. Nový firmware 1.10 dostal také objektiv Fujifilm XC 15-45mm F3.5-5.6 IOS PZ. Ten přidává např. elektronické zoomování pomocí tlačítek na gripu TG-BT1.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.