www.digimanie.cz
>
>
>
>

Full frame zrcadlovka Nikon D810 bez AA filtru

Full frame zrcadlovka Nikon D810 bez AA filtru
, , aktualita
Nová full frame zrcadlovka Nikon D810 nahrazuje modely D800 i D800E. Nemá žádný AA filtr a byly vylepšeny i další vlastnosti. Najdete tu procesor EXPEED 4, bohatší rozsah ISO citlivostí i rychlejší sekvenční snímání.
K oblíbeným
reklama
Nabídku digitálních zrcadlovek Nikon nedávno rozšířil model Nikon D810, který nahrazuje oba modely D800 i D800E (a zejména druhý jmenovaný). Není vybaven AA filtrem pro vyšší ostrost, čímž se přibližuje k modelu D800E. Najdete zde full frame snímač o rozměrech 35,9×24,0 mm s rozlišením 37,09 megapixelů, z čehož se efektivně používá 36,3 MPx. Maximální rozlišení snímků je tedy 7360×4912 pixelů. Je možné použít záznam do RAWu (12 nebo 14bitového, a to i v menších rozlišeních), TIFFu a samozřejmě i JPEGu.

Fotoaparát samozřejmě nabízí všechny expoziční režimy jako automatiku, prioritu clony, času a plný manuál. Expoziční časy mohou být od 1/8000 s do 30 sekund, samozřejmostí je bulb a time režim. Synchronizační časy blesku je 1/250 sekundy. Citlivosti mají nyní rozšířený rozsah od ISO 64 do ISO 12800, v režimu rozšíření se dá dostat na ISO 32 směrem dolů a až na ISO 51200 směrem nahoru. Expozice je měřena pomocí RGB snímače s 91 tisíci body. Korekce expozice má rozsah od -5 EV do +5 EV. Expoziční bracketing pak nabídne možnost vyfotit 2 až 9 snímků , a to až s 1EV rozdíly. V případě focení 2 až 5 snímků mohou být rozdíly expozic i 2 EV a 3 EV. Interní blesk má směrné číslo 12. Samozřejmostí je podpora vysokorychlostní synchronizace.

Sekvenční snímání bylo zrychleno a nyní dosahuje hodnoty 5 fps v maximálním rozlišení. V DX a 1,2× režimu rychlost povyskočila na 6 fps a při použití bateriového gripu lze v tomto režimu dosáhnout i 7 fps. K ostření je využit systém Nikon Multi-CAM 3500FX s 51 ostřícími body, z čehož je 15 bodů křížových. Pracuje v rozsahu od -2 EV do +19 EV.

U videosekvencí je podporován maximálně Full HD záznam s rozlišením 1920×1080 pixelů. Vedle původních módů 24p, 25p a 30p můžete nově použít i 50p a 60p. Pochopitelně je možný záznam i do nižšího HD rozlišení 1280×720 pixelů. Záznam je prováděn do formátu MOV s kodekem H.264/MPEG-4 AVC. Zabudován je stereo mikrofon, podporovány jsou i externí verze. U videosekvencí je nově možné použít automatické nastavení ISO citlivosti v manuálním režimu (natvrdo nastavena clona a čas, o citlivost se postará fotoaparát). U videosekvencí lze navíc zvolit, zda Full HD záznam bude brán z FX nebo DX plochy senzoru.

Novinkou je Picture Control režim "Flat", který se snaží zachovat co nejvíce detailů jak ve stínech, tak ve světlech a maximalizovat dynamický rozsah fotografií. Dále lze jednotlivým Picture Control režimům nastavit i vlastnost "Clarity", která zvýrazňuje hrany bez nadměrného přeostřování. Výrobce optimalizoval závěrku tak, aby se dalo využit co nejvíce z 36MPx rozlišení čipu a byl minimalizován problém "roztřesení závěrky", k čemuž dopomáhá i možnost použít elektronickou první závěrku (tento problém např. hodně trápil oba testovací kusy Nikonu D5300 v naší recenzi). Najdete tu novou funkci "Split-screen display zoom", která vedle sebe položí dva výřezy ze snímku pro porovnání.

Data mohou být ukládána na paměťové karty typu SD (včetně SDHC, SDXC modelů a typů s UHS-I rozhraním) a Compact Flash (Type I). Fotoaparát má pentaprizmatický hledáček s 0,7× zvětšením a 100% pokrytím v FX režimu. LCD displej má 3,2" úhlopříčku a rozlišení 1,229 milionu bodů (640×480 RGBW pixelů). Je zde HDMI (typ C) port a rychlé rozhraní USB 3.0. K napájení slouží Li-Ion akumulátor EN-EL15. Rozměry zrcadlovky činí 146×123×81,5 mm, hmotnost je 980 gramů i s baterií a kartou, bez tohoto příslušenství je to pak 880 gramů. Prodej bude zahájen v druhé polovině července za předpokládanou cenu těla 81.990 Kč s DPH.

Zdroj: www.nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů