Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X

Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
, , aktualita
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparáty značky Hasselblad byly použity americkými astronauty posádky Apolla 11 při cestě do vesmíru a pro focení na Měsíci. Není tedy divu, že se firma rozhodla toto oslavit speciální edicí středoformátu 907X Special Edition s digitální stěnou CFV II 50C. Původní verze byly představeny před necelým měsícem. Obě dvě části budou vyvedeny v matné černé barvě a budou mít na sobě nápis “On the Moon Since 1969” (Na Měsíci od roku 1969).
 
Hasselblad 907X Special Edition
 
Většina použitých fotoaparátů totiž od roku 1969 zůstala na povrchu Měsíce a na Zem putovaly především filmy v zájmu o co nejnižší hmotnost. Na povrchu tak byl použit model Hasselblad Data Camera (HDC) s objektivem Zeiss Biogon 60mm f/5.6, ve stanici pak Hasselblad Electric Camera (HEC) a objektiv Zeiss Planar 80mm f/2,8. Stejný model využíval i astronaut Michael Collins a byl jediným fotoaprátem z této mise, který se dostal zpátky na Zemi. Připomeňme, že se zpátky dostaly i některé jiné fotoaparáty z jiných misí Apollo a Hasselblad 500 EL DATA CAMERA HEDC z mise Apollo 15 byl např. vydražen za 660 tisíc EUR.
 
Hasselblad 907X Special Edition
 
Pokud jde o 907X Special Edition se stěnou CFV II 50C, tak zde se lze těšit na 50MPx CMOS senzor se 14EV dynamickým rozsahem a 16bitové RAWy. Má 3,0" polohovatelný dotykový displej a 60fps obnovovací frekvencí. Nechybí dvojice slotů pro SDXC UHS-II karty, Wi-Fi i USB-C rozhraní. Cena byla stanovena na 6500 EUR bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů