www.digimanie.cz
>
>
>

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
, , aktualita
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Vedle fotoaparátu X1D II 50C a nového zoomovacího objektivu představila společnost Hasselblad i další středoformátové produkty. Jedním z nich je digitální stěna CFV II 50C, která v podstatě přebírá stejný hardware z výše zmíněného fotoaparátu. Máme zde tedy 50MPx snímač s rozměry 43,8×32,9 mm a je kompatibilní s těly V systému, která byla vyráběna už od roku 1957. Stěna má výklopný dotykový displej a akumulátor používaný u fotoaparátů X1D. Ten je možný nabíjet přes USB-C port.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 
Společnost ale nevyvíjí jen stěny pro staré systémy, ale pochopitelně i pro ty nové. Uvede tak středoformátové tělo 907X, které si rozumí s CSC objektivy řady XCD (X). To je tak opravdu velmi malé a v podstatě jen vyplňuje mezeru mezi snímačem a bajonetem na úroveň fotoaprátu X1D (můžete si tedy vybrat, zda koupit velké CSC v jednom kuse, nebo si to rozdělitit na dva kusy, tedy mít možnost vyměnit stěnu a s ní i snímač) . Pokud využijete příslušné adaptéry, na fotoaparát nasadíte nejen X objektivy, ale také ty ze systému V a XPan. Poněvadž je tělo opravdu malé, bude se prodávat např. i přídavný grip a externí optický hledáček.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář