www.digimanie.cz
>
>
>

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
, , aktualita
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Vedle fotoaparátu X1D II 50C a nového zoomovacího objektivu představila společnost Hasselblad i další středoformátové produkty. Jedním z nich je digitální stěna CFV II 50C, která v podstatě přebírá stejný hardware z výše zmíněného fotoaparátu. Máme zde tedy 50MPx snímač s rozměry 43,8×32,9 mm a je kompatibilní s těly V systému, která byla vyráběna už od roku 1957. Stěna má výklopný dotykový displej a akumulátor používaný u fotoaparátů X1D. Ten je možný nabíjet přes USB-C port.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 
Společnost ale nevyvíjí jen stěny pro staré systémy, ale pochopitelně i pro ty nové. Uvede tak středoformátové tělo 907X, které si rozumí s CSC objektivy řady XCD (X). To je tak opravdu velmi malé a v podstatě jen vyplňuje mezeru mezi snímačem a bajonetem na úroveň fotoaprátu X1D (můžete si tedy vybrat, zda koupit velké CSC v jednom kuse, nebo si to rozdělitit na dva kusy, tedy mít možnost vyměnit stěnu a s ní i snímač) . Pokud využijete příslušné adaptéry, na fotoaparát nasadíte nejen X objektivy, ale také ty ze systému V a XPan. Poněvadž je tělo opravdu malé, bude se prodávat např. i přídavný grip a externí optický hledáček.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře