www.digimanie.cz
>
>
>

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X

Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
, , aktualita
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
K oblíbeným
reklama
Vedle fotoaparátu X1D II 50C a nového zoomovacího objektivu představila společnost Hasselblad i další středoformátové produkty. Jedním z nich je digitální stěna CFV II 50C, která v podstatě přebírá stejný hardware z výše zmíněného fotoaparátu. Máme zde tedy 50MPx snímač s rozměry 43,8×32,9 mm a je kompatibilní s těly V systému, která byla vyráběna už od roku 1957. Stěna má výklopný dotykový displej a akumulátor používaný u fotoaparátů X1D. Ten je možný nabíjet přes USB-C port.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 
Společnost ale nevyvíjí jen stěny pro staré systémy, ale pochopitelně i pro ty nové. Uvede tak středoformátové tělo 907X, které si rozumí s CSC objektivy řady XCD (X). To je tak opravdu velmi malé a v podstatě jen vyplňuje mezeru mezi snímačem a bajonetem na úroveň fotoaprátu X1D (můžete si tedy vybrat, zda koupit velké CSC v jednom kuse, nebo si to rozdělitit na dva kusy, tedy mít možnost vyměnit stěnu a s ní i snímač) . Pokud využijete příslušné adaptéry, na fotoaparát nasadíte nejen X objektivy, ale také ty ze systému V a XPan. Poněvadž je tělo opravdu malé, bude se prodávat např. i přídavný grip a externí optický hledáček.
 
Hasselblad CFV II 50c a 907X
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Dnes, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR
Sony dnes představilo nový full frame fotoaparát A7R IV (ILCE-7RM4), který přináší zbrusu nový full frame čip se 61MPx rozlišením. Slibuje také nadprůměrný 15EV dynamický rozsah a vylepšené hybridní zaostřování.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala27 komentářů