www.digimanie.cz
>
>

Indie zavádí zóny se zákazem selfie

Indie zavádí zóny se zákazem selfie
, , aktualita
Všichni víme, že nezodpovědné focení selfie se může vymstít, ostatně si už celosvětově vyžádalo téměř 260 obětí na životech. Indie, která v této statistice vede, tak zavádí zóny se zákazem selfie.
reklama
Na stránkách Digimanie jsme už několikrát informovali o smrtelných úrazech při focení selfie snímků. Podle poslední statistiky India Institute of Medical Sciences z Nového Dillí jich už celosvětově mezi roky 2011 až 2017 bylo 259. Prim má na svědomí právě Indie, o které jsme už také několikrát psali. Na druhém místě je Rusko a třetí příčku v úmrtích při pořizování selfie bere USA. 75 % z případů pak mají na svědomí muži ve věku do 30 let. Nejčastěji dochází k utonutí, obvykle kvůli smetení vlnou nebo incidentem na lodi. Často je to ale také pád z výšky, sražení nějakým vozidlem a dokonce i uhoření.
 
Selfie
 
autor: Shyguy24x7 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons
 
Indie chce zabránit dalšímu růstu počtu mrtvých, a tak začala zavádět speciální zóny se zákazem focení selfie. Jen v Bombaji jich je 16, objevují se ale i u jiných památek po Indii. Některá místa, jako je hora Merapi v Indonésii, to naopak řeší speciálními místy pro bezpečné focení selfie. Je však dost pravděpodobné, že zákazy nijak nepomohou. Už dnes se totiž v mnoha případech dějí tam, kde je zákaz vstupu i bez tabulky zakazující focení selfie. Podle nedávné studie navíc při focení selfie zemře 20krát více lidí než po útoku žralokem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala1 komentář
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře