www.digimanie.cz
>
>

Indie zavádí zóny se zákazem selfie

Indie zavádí zóny se zákazem selfie
, , aktualita
Všichni víme, že nezodpovědné focení selfie se může vymstít, ostatně si už celosvětově vyžádalo téměř 260 obětí na životech. Indie, která v této statistice vede, tak zavádí zóny se zákazem selfie.
reklama
Na stránkách Digimanie jsme už několikrát informovali o smrtelných úrazech při focení selfie snímků. Podle poslední statistiky India Institute of Medical Sciences z Nového Dillí jich už celosvětově mezi roky 2011 až 2017 bylo 259. Prim má na svědomí právě Indie, o které jsme už také několikrát psali. Na druhém místě je Rusko a třetí příčku v úmrtích při pořizování selfie bere USA. 75 % z případů pak mají na svědomí muži ve věku do 30 let. Nejčastěji dochází k utonutí, obvykle kvůli smetení vlnou nebo incidentem na lodi. Často je to ale také pád z výšky, sražení nějakým vozidlem a dokonce i uhoření.
 
Selfie
 
autor: Shyguy24x7 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons
 
Indie chce zabránit dalšímu růstu počtu mrtvých, a tak začala zavádět speciální zóny se zákazem focení selfie. Jen v Bombaji jich je 16, objevují se ale i u jiných památek po Indii. Některá místa, jako je hora Merapi v Indonésii, to naopak řeší speciálními místy pro bezpečné focení selfie. Je však dost pravděpodobné, že zákazy nijak nepomohou. Už dnes se totiž v mnoha případech dějí tam, kde je zákaz vstupu i bez tabulky zakazující focení selfie. Podle nedávné studie navíc při focení selfie zemře 20krát více lidí než po útoku žralokem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář