www.digimanie.cz
>
>

Indie zavádí zóny se zákazem selfie

Indie zavádí zóny se zákazem selfie
, , aktualita
Všichni víme, že nezodpovědné focení selfie se může vymstít, ostatně si už celosvětově vyžádalo téměř 260 obětí na životech. Indie, která v této statistice vede, tak zavádí zóny se zákazem selfie.
reklama
Na stránkách Digimanie jsme už několikrát informovali o smrtelných úrazech při focení selfie snímků. Podle poslední statistiky India Institute of Medical Sciences z Nového Dillí jich už celosvětově mezi roky 2011 až 2017 bylo 259. Prim má na svědomí právě Indie, o které jsme už také několikrát psali. Na druhém místě je Rusko a třetí příčku v úmrtích při pořizování selfie bere USA. 75 % z případů pak mají na svědomí muži ve věku do 30 let. Nejčastěji dochází k utonutí, obvykle kvůli smetení vlnou nebo incidentem na lodi. Často je to ale také pád z výšky, sražení nějakým vozidlem a dokonce i uhoření.
 
Selfie
 
autor: Shyguy24x7 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons
 
Indie chce zabránit dalšímu růstu počtu mrtvých, a tak začala zavádět speciální zóny se zákazem focení selfie. Jen v Bombaji jich je 16, objevují se ale i u jiných památek po Indii. Některá místa, jako je hora Merapi v Indonésii, to naopak řeší speciálními místy pro bezpečné focení selfie. Je však dost pravděpodobné, že zákazy nijak nepomohou. Už dnes se totiž v mnoha případech dějí tam, kde je zákaz vstupu i bez tabulky zakazující focení selfie. Podle nedávné studie navíc při focení selfie zemře 20krát více lidí než po útoku žralokem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
Včera, návod, Milan Šurkala48 komentářů
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů