www.digimanie.cz
>
>

Indie zavádí zóny se zákazem selfie

Indie zavádí zóny se zákazem selfie
, , aktualita
Všichni víme, že nezodpovědné focení selfie se může vymstít, ostatně si už celosvětově vyžádalo téměř 260 obětí na životech. Indie, která v této statistice vede, tak zavádí zóny se zákazem selfie.
K oblíbeným
reklama
Na stránkách Digimanie jsme už několikrát informovali o smrtelných úrazech při focení selfie snímků. Podle poslední statistiky India Institute of Medical Sciences z Nového Dillí jich už celosvětově mezi roky 2011 až 2017 bylo 259. Prim má na svědomí právě Indie, o které jsme už také několikrát psali. Na druhém místě je Rusko a třetí příčku v úmrtích při pořizování selfie bere USA. 75 % z případů pak mají na svědomí muži ve věku do 30 let. Nejčastěji dochází k utonutí, obvykle kvůli smetení vlnou nebo incidentem na lodi. Často je to ale také pád z výšky, sražení nějakým vozidlem a dokonce i uhoření.
 
Selfie
 
autor: Shyguy24x7 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons
 
Indie chce zabránit dalšímu růstu počtu mrtvých, a tak začala zavádět speciální zóny se zákazem focení selfie. Jen v Bombaji jich je 16, objevují se ale i u jiných památek po Indii. Některá místa, jako je hora Merapi v Indonésii, to naopak řeší speciálními místy pro bezpečné focení selfie. Je však dost pravděpodobné, že zákazy nijak nepomohou. Už dnes se totiž v mnoha případech dějí tam, kde je zákaz vstupu i bez tabulky zakazující focení selfie. Podle nedávné studie navíc při focení selfie zemře 20krát více lidí než po útoku žralokem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář