www.digimanie.cz
>
>
>

Irix ukázal teaser na objektiv Cine 150mm T3.0 1:1 Macro

Irix ukázal teaser na objektiv Cine 150mm T3.0 1:1 Macro
, , aktualita
Irix Lens přijde se svým prvním objektivem určeným především pro video. Půjde o Cine 150mm t/3.0 1:1 Macro, který má vycházet z f/2.8 verze pro fotografii. Zatím víme pár údajů a můžeme se podívat na teaser.
K oblíbeným
reklama
I když společnost Irix Lens není příliš známým výrobcem objektivů, v nabídce má několik zajímavých kousků, širokoúhlé modely 11mm f/4 a 15mm f/2.4, dále je to i makro objektiv 150mm f/2.8. A právě poslední kousek se stal základem prvního "cine" objektivu společnosti 150mm t/3.0 1:1 Macro, tedy toho určeného pro profesionální natáčení videa. Takové objektivy mají např. ozubení ve standardizovaných místech pro follow-focus systémy.
 
Irix Cine 150mm T3.0 Macro
 
Novinka má tedy 150mm ohniskovou vzdálenost a světelnost T3,0. Ta říká, kolik světla objektiv skutečně propustí včetně všech přenosových ztrát (fyzická světelnost pak činí F2,8). Dle výrobce by měl být schopen vykreslit i detaily pro 8K video, což je nějakých 33 MPx. Skládá se z 12 optických členů v 8 skupinách, jsou zde 4 členy z HR skla a 3 LD elementy.
 
Irix Cine 150mm T3.0 Macro
 
Irix také slibuje naprosto minimální chromatickou aberaci a v podstatě neexistující zkreslení (do 0,1 %). Jak už je u objektivů pro profesionální natáčení časté, není zde autofokus a ostřit se musí jen ručně. Clonový kroužek nemá aretaci a 11lamelovou clonu tak můžete ovládat plynule.
 
 
Objektiv má být odolný vůči vodě a prachu. Využívá 86mm závitu pro filtry a dodává se s odnímatelnou sluneční clonou. Až bude představena finální verze, dozvíme se jistě další detaily. Nyní už víme jen to, že má být k dispozici pro bajonety Canon EF, Sony E, Micro Four Thirds a PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala