www.digimanie.cz
>
>
>

Irix ukázal teaser na objektiv Cine 150mm T3.0 1:1 Macro

Irix ukázal teaser na objektiv Cine 150mm T3.0 1:1 Macro
, , aktualita
Irix Lens přijde se svým prvním objektivem určeným především pro video. Půjde o Cine 150mm t/3.0 1:1 Macro, který má vycházet z f/2.8 verze pro fotografii. Zatím víme pár údajů a můžeme se podívat na teaser.
K oblíbeným
reklama
I když společnost Irix Lens není příliš známým výrobcem objektivů, v nabídce má několik zajímavých kousků, širokoúhlé modely 11mm f/4 a 15mm f/2.4, dále je to i makro objektiv 150mm f/2.8. A právě poslední kousek se stal základem prvního "cine" objektivu společnosti 150mm t/3.0 1:1 Macro, tedy toho určeného pro profesionální natáčení videa. Takové objektivy mají např. ozubení ve standardizovaných místech pro follow-focus systémy.
 
Irix Cine 150mm T3.0 Macro
 
Novinka má tedy 150mm ohniskovou vzdálenost a světelnost T3,0. Ta říká, kolik světla objektiv skutečně propustí včetně všech přenosových ztrát (fyzická světelnost pak činí F2,8). Dle výrobce by měl být schopen vykreslit i detaily pro 8K video, což je nějakých 33 MPx. Skládá se z 12 optických členů v 8 skupinách, jsou zde 4 členy z HR skla a 3 LD elementy.
 
Irix Cine 150mm T3.0 Macro
 
Irix také slibuje naprosto minimální chromatickou aberaci a v podstatě neexistující zkreslení (do 0,1 %). Jak už je u objektivů pro profesionální natáčení časté, není zde autofokus a ostřit se musí jen ručně. Clonový kroužek nemá aretaci a 11lamelovou clonu tak můžete ovládat plynule.
 
 
Objektiv má být odolný vůči vodě a prachu. Využívá 86mm závitu pro filtry a dodává se s odnímatelnou sluneční clonou. Až bude představena finální verze, dozvíme se jistě další detaily. Nyní už víme jen to, že má být k dispozici pro bajonety Canon EF, Sony E, Micro Four Thirds a PL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře