Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kodak využije stroje pro výrobu kinofilmů ve výrobě akumulátorů pro EV

, , aktualita
Kodak využije stroje pro výrobu kinofilmů ve výrobě akumulátorů pro EV
Kodak je dnes už spíše jen slavné jméno, které se licencuje na nejeden produkt jiných výrobců. Eastman Kodak nicméně nadále vyrábí fotografické filmy a stroje, které byly při tomto procesu využívány, nyní budou vyrábět akumulátory pro elektromobily.
Kodak využije stroje pro výrobu kinofilmů ve výrobě akumulátorů pro EV
Společnost Eastman Kodak je jen částí původního velkého Kodaku. Další části pracují spíše s licencemi na kdysi slavné jméno (to se týká Kodak Alarisu). Firma sice ještě dnes vyrábí fotografické filmy, spousta strojů ale už leží ladem. Takovými jsou i stroje na výrobu polymerového substrátu, který vyžaduje speciální chemické vrstvy. Tyto stroje stojí mezi 70 až 80 miliony USD, přičemž Kodak je prodával opravdu velmi levně, jen za zhruba 2 mil. USD. Jenže se zjistilo, že bez nějakých výraznějších změn mohou být použity k aplikaci podobných vrstev při výrobě akumulátorů např. pro EV nebo domácí bateriová úložiště.
 
Kodak logo
 
Kodak tak investoval do společnosti Wildcat Discovery Technologies, která vyrábí technologie pro akumulátory, a své stroje nyní může využít ne pro výrobu kinofilmů, ale pro baterie, což je trh, který na rozdíl od toho filmového, zažívá obrovský boom. Z firmy, která propouštěla a dostala se ve své továrně v Rochesteru už jen na 1500 zaměstnanců, se stala firma, která musí jet přesčas, protože jí chybí obsadit téměř 100 pracovních pozic.