www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny

Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
, , aktualita
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
K oblíbeným
reklama
Společnost Kodak už dávno není tím, čím bývala. V roce 2012 zbankrotovala a po dva roky se různě šachovalo se zbytky společnosti. Různé divize se prodávaly do různých rukou a vedle Eastman Kodak tak vznikla např. i společnost Kodak Alaris, která patřila k těm trochu úspěšnějším. Ta se sama dělila na další divize Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě ta poslední byla předmětem dalších přesunů. Už počátkem roku 2019 se Kodak Alaris chtěl zbavit této poslední divize filmů, fotografické chemie a fotografických papírů. Povedlo se to až teď (7. července) a ještě ne úplně.
 
Kodak logo
 
Část PPF byla prodána čínské společnosti Sino Promise Holdings, jejíž začátky sahají do roku 2013 a je distributorem fotografické techniky a spotřebního materiálu v Asii. Je největším distributorem produktů PPF v Asii a dodává asi do 8000 obchodů (distribuuje ale např. i produkty Canonu nebo Epsonu). Současně už od roku 2016 vlastní i jednu z původních továren Kodaku, kde tento spotřební materiál pod touto značkou i sama vyrábí, takže ani není divu, že došlo k převzetí. Jenže aby to nebylo tak jednoduché, Sino nepřevzalo celou část PPF, ale jen papíry a chemii. Kinofilmy mají údajně zůstat nadále pod Alarisem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře