www.digimanie.cz
>
>
>

Lensbaby Tilt Transformer pro MFT a Sony NEX

Lensbaby Tilt Transformer pro MFT a Sony NEX
, , aktualita
Jste-li uživatelé kompaktů Micro Four Thirds systému nebo Sony NEX a náhodou se vám doma povalují i nějaké objektivy Nikon, můžete využít nový Lensbaby Tilt Transformer, který dovolí vytvořit si tilt objektiv s jakýmkoli sklem Nikkor.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lensbaby je známá výrobou netradičních objektivů pro zajímavé efekty. Nejnovějším přírůstkem je Tilt Transformer, neboli konvertor, který dokáže na Micro Four Thirds (MFT) fotoaparátech (Panasonic G1, G2, G10, GF1, GH1 a GH2, Olympus PEN E-P1, E-P2 a E-PL1) a fotoaparátech Sony NEX využít i objektivy Nikonu s tilt efektem.Naklopení objektivu výrazně mění hloubku ostrosti objektivu, neboť rovina zaostření objektivu nemusí být rovnoběžná s čipem jako obvykle, ale může být našikmo. Je tak možno mít ostré objekty i přestože jsou různě daleko od fotoaparátu stejně jako mít ostrou část obrazu a jinou rozostřenou, přestože jsou od přístroje ve stejné vzdáelnosti (efekt miniatury). Konvertor Tilt Transformer je kompatibilní i s Lensbaby Composer. Pro Micro Four Thirds fotoaparáty je už Tilt Transformer v prodeji za $250, pro Sony NEX bude k dispozici od 28. října.

Zdroj: www.dpreview.com, www.lensbaby.com
reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala