www.digimanie.cz
>
>
>

Lensbaby Tilt Transformer pro MFT a Sony NEX

Lensbaby Tilt Transformer pro MFT a Sony NEX
, , aktualita
Jste-li uživatelé kompaktů Micro Four Thirds systému nebo Sony NEX a náhodou se vám doma povalují i nějaké objektivy Nikon, můžete využít nový Lensbaby Tilt Transformer, který dovolí vytvořit si tilt objektiv s jakýmkoli sklem Nikkor.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lensbaby je známá výrobou netradičních objektivů pro zajímavé efekty. Nejnovějším přírůstkem je Tilt Transformer, neboli konvertor, který dokáže na Micro Four Thirds (MFT) fotoaparátech (Panasonic G1, G2, G10, GF1, GH1 a GH2, Olympus PEN E-P1, E-P2 a E-PL1) a fotoaparátech Sony NEX využít i objektivy Nikonu s tilt efektem.Naklopení objektivu výrazně mění hloubku ostrosti objektivu, neboť rovina zaostření objektivu nemusí být rovnoběžná s čipem jako obvykle, ale může být našikmo. Je tak možno mít ostré objekty i přestože jsou různě daleko od fotoaparátu stejně jako mít ostrou část obrazu a jinou rozostřenou, přestože jsou od přístroje ve stejné vzdáelnosti (efekt miniatury). Konvertor Tilt Transformer je kompatibilní i s Lensbaby Composer. Pro Micro Four Thirds fotoaparáty je už Tilt Transformer v prodeji za $250, pro Sony NEX bude k dispozici od 28. října.

Zdroj: www.dpreview.com, www.lensbaby.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková