www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC
, , aktualita
Máme to černé na bílém. Nikon oficiálně vydal tiskovou zprávu, která potvrzuje vývoj a příchod nového full frame CSC fotoaparátu. Ten by dle slov výrobce měl přinést "novou dimenzi" optického výkonu.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma dny společnost Nikon uvolnila teaser na nový připravovaný fotoaparát a dnes vydala oficiální tiskovou zprávu, která příchod nového full frame CSC fotoaparátu skutečně potvrzuje. Ta je ale stále dost skoupá na informace, takže jsme se nedozvěděli mnoho nového. Hovoří o nové dimenzi optického výkonu, což ale moc neřekne. Máme nicméně potvrzeno, že skutečně bude mít nový bajonet a nikoli tradiční F-mount, jak někteří předpokládali (nenastane tedy situace jako u Pentaxu, kde měly DSLR i neúspěšné CSC stejný bajonet).
 
Logo Nikon
 
Nikon tak představí úplně novou řadu objektivů Nikkor pro nový bajonet, nicméně nemusíte se bát, že byste s fotoaparátem nemohli použít objektiv ze zrcadlovek Nikon. K dispozici bude adaptér na tyto objektivy. Společnost Nikon se ve zprávě také nechala slyšet, že bude pokračovat ve vývoji digitálních zrcadlovek a objektivů k nim (jinak řečeno, neuspí druhý systém jako Sony), takže bude mít na trhu dva velké systémy fotoaparátů s výměnnými objektivy. Na více detailů si ale budeme muset stále počkat.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala