www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC
, , aktualita
Máme to černé na bílém. Nikon oficiálně vydal tiskovou zprávu, která potvrzuje vývoj a příchod nového full frame CSC fotoaparátu. Ten by dle slov výrobce měl přinést "novou dimenzi" optického výkonu.
reklama
Před dvěma dny společnost Nikon uvolnila teaser na nový připravovaný fotoaparát a dnes vydala oficiální tiskovou zprávu, která příchod nového full frame CSC fotoaparátu skutečně potvrzuje. Ta je ale stále dost skoupá na informace, takže jsme se nedozvěděli mnoho nového. Hovoří o nové dimenzi optického výkonu, což ale moc neřekne. Máme nicméně potvrzeno, že skutečně bude mít nový bajonet a nikoli tradiční F-mount, jak někteří předpokládali (nenastane tedy situace jako u Pentaxu, kde měly DSLR i neúspěšné CSC stejný bajonet).
 
Logo Nikon
 
Nikon tak představí úplně novou řadu objektivů Nikkor pro nový bajonet, nicméně nemusíte se bát, že byste s fotoaparátem nemohli použít objektiv ze zrcadlovek Nikon. K dispozici bude adaptér na tyto objektivy. Společnost Nikon se ve zprávě také nechala slyšet, že bude pokračovat ve vývoji digitálních zrcadlovek a objektivů k nim (jinak řečeno, neuspí druhý systém jako Sony), takže bude mít na trhu dva velké systémy fotoaparátů s výměnnými objektivy. Na více detailů si ale budeme muset stále počkat.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala