www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC

Nikon oficiálně potvrdil vývoj full frame CSC
, , aktualita
Máme to černé na bílém. Nikon oficiálně vydal tiskovou zprávu, která potvrzuje vývoj a příchod nového full frame CSC fotoaparátu. Ten by dle slov výrobce měl přinést "novou dimenzi" optického výkonu.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma dny společnost Nikon uvolnila teaser na nový připravovaný fotoaparát a dnes vydala oficiální tiskovou zprávu, která příchod nového full frame CSC fotoaparátu skutečně potvrzuje. Ta je ale stále dost skoupá na informace, takže jsme se nedozvěděli mnoho nového. Hovoří o nové dimenzi optického výkonu, což ale moc neřekne. Máme nicméně potvrzeno, že skutečně bude mít nový bajonet a nikoli tradiční F-mount, jak někteří předpokládali (nenastane tedy situace jako u Pentaxu, kde měly DSLR i neúspěšné CSC stejný bajonet).
 
Logo Nikon
 
Nikon tak představí úplně novou řadu objektivů Nikkor pro nový bajonet, nicméně nemusíte se bát, že byste s fotoaparátem nemohli použít objektiv ze zrcadlovek Nikon. K dispozici bude adaptér na tyto objektivy. Společnost Nikon se ve zprávě také nechala slyšet, že bude pokračovat ve vývoji digitálních zrcadlovek a objektivů k nim (jinak řečeno, neuspí druhý systém jako Sony), takže bude mít na trhu dva velké systémy fotoaparátů s výměnnými objektivy. Na více detailů si ale budeme muset stále počkat.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
20.5.2019, recenze, Milan Šurkala65 komentářů