www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC
, , aktualita
Všichni napjatě očekáváme příchod full frame CSC fotoaparátu od značky Nikon. Vypadá to, že se toho opravdu dočkáme už dost brzy. Společnost totiž pro nový model vytvořila speciální stránku a natočila i první oficiální teaser.
reklama
Full frame CSC fotoaparát od společnosti Nikon se opravdu objeví. Společnost Nikon totiž zprovoznila speciální stránku věnovanou novému modelu a uvolnila také první oficiální teaser. V tom sice z fotoaparátu moc neuvidíte (od toho je to také teaser), každopádně je dost jasné, že Nikon chce představit fotoaparáty, které se opravdu nezaleknou špatného světla a budou i v takových podmínkách nadprůměrné. Ostatně tomu napovídá nejen teaser, ale také zaregistrování značky Noct, kterou by mohly být označeny objektivy nebo možná celý systém.
 
 
Pro zajímavost zmiňme některé z uniklých informací (pozor, nemusí být pravdivé, jde o tzv. rumors). Neoficiálně se zatím hovoří o tom, že budou k dispozici dva fotoaparáty, levnější model s 24MPx senzorem za 3000 EUR včetně setového 24-70mm objektivu. Dále by se měl objevit nejspíš cca 45MPx model, jehož cena s objektivem by měla atakovat hranici 4000 EUR. Vedle 24-70mm zoomu budou při uvedení nového fotoaparátu představeny také 35mm F1.4 a 50mm F1.4 objektivy.
 
Nový Nikon bude přímou konkurencí řady Sony A7/A9 s podobnou velikostí, ale patrně lepší ergonomií ovládání. Hovoří se o 5osé mechanické stabilizaci v těle a novém bajonetu Z-mount. K dispozici by měly být i bezproblémové adaptéry na standardní objektivy Nikon ze zrcadlovek. Překvapením může být údajná podpora XQD a CF Express karet (patrně nebudou vůbec podporovat SD karty). Samozřejmostí je 4K video a u výkonnějšího modelu se o hovoří i o nějakém 8K režimu (možná time-lapse). Elektronický hledáček bude mít patrně 3,6 milionu bodů a nahoře má být i stavový displej.
 
Zatím není jasné, kdy se novinka představí. Některé zdroje původně hovořili o dnešku, nyní se ale ukázal jen teaser. Uvedení ale bude záležitostí maximálně několika týdnů. Podle všech informací bude novinka představena nejpozději na zářijové Photokině, patrně ale dříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala