www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC
, , aktualita
Všichni napjatě očekáváme příchod full frame CSC fotoaparátu od značky Nikon. Vypadá to, že se toho opravdu dočkáme už dost brzy. Společnost totiž pro nový model vytvořila speciální stránku a natočila i první oficiální teaser.
K oblíbeným
reklama
Full frame CSC fotoaparát od společnosti Nikon se opravdu objeví. Společnost Nikon totiž zprovoznila speciální stránku věnovanou novému modelu a uvolnila také první oficiální teaser. V tom sice z fotoaparátu moc neuvidíte (od toho je to také teaser), každopádně je dost jasné, že Nikon chce představit fotoaparáty, které se opravdu nezaleknou špatného světla a budou i v takových podmínkách nadprůměrné. Ostatně tomu napovídá nejen teaser, ale také zaregistrování značky Noct, kterou by mohly být označeny objektivy nebo možná celý systém.
 
 
Pro zajímavost zmiňme některé z uniklých informací (pozor, nemusí být pravdivé, jde o tzv. rumors). Neoficiálně se zatím hovoří o tom, že budou k dispozici dva fotoaparáty, levnější model s 24MPx senzorem za 3000 EUR včetně setového 24-70mm objektivu. Dále by se měl objevit nejspíš cca 45MPx model, jehož cena s objektivem by měla atakovat hranici 4000 EUR. Vedle 24-70mm zoomu budou při uvedení nového fotoaparátu představeny také 35mm F1.4 a 50mm F1.4 objektivy.
 
Nový Nikon bude přímou konkurencí řady Sony A7/A9 s podobnou velikostí, ale patrně lepší ergonomií ovládání. Hovoří se o 5osé mechanické stabilizaci v těle a novém bajonetu Z-mount. K dispozici by měly být i bezproblémové adaptéry na standardní objektivy Nikon ze zrcadlovek. Překvapením může být údajná podpora XQD a CF Express karet (patrně nebudou vůbec podporovat SD karty). Samozřejmostí je 4K video a u výkonnějšího modelu se o hovoří i o nějakém 8K režimu (možná time-lapse). Elektronický hledáček bude mít patrně 3,6 milionu bodů a nahoře má být i stavový displej.
 
Zatím není jasné, kdy se novinka představí. Některé zdroje původně hovořili o dnešku, nyní se ale ukázal jen teaser. Uvedení ale bude záležitostí maximálně několika týdnů. Podle všech informací bude novinka představena nejpozději na zářijové Photokině, patrně ale dříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
20.5.2019, recenze, Milan Šurkala66 komentářů