www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC
, , aktualita
Všichni napjatě očekáváme příchod full frame CSC fotoaparátu od značky Nikon. Vypadá to, že se toho opravdu dočkáme už dost brzy. Společnost totiž pro nový model vytvořila speciální stránku a natočila i první oficiální teaser.
K oblíbeným
reklama
Full frame CSC fotoaparát od společnosti Nikon se opravdu objeví. Společnost Nikon totiž zprovoznila speciální stránku věnovanou novému modelu a uvolnila také první oficiální teaser. V tom sice z fotoaparátu moc neuvidíte (od toho je to také teaser), každopádně je dost jasné, že Nikon chce představit fotoaparáty, které se opravdu nezaleknou špatného světla a budou i v takových podmínkách nadprůměrné. Ostatně tomu napovídá nejen teaser, ale také zaregistrování značky Noct, kterou by mohly být označeny objektivy nebo možná celý systém.
 
 
Pro zajímavost zmiňme některé z uniklých informací (pozor, nemusí být pravdivé, jde o tzv. rumors). Neoficiálně se zatím hovoří o tom, že budou k dispozici dva fotoaparáty, levnější model s 24MPx senzorem za 3000 EUR včetně setového 24-70mm objektivu. Dále by se měl objevit nejspíš cca 45MPx model, jehož cena s objektivem by měla atakovat hranici 4000 EUR. Vedle 24-70mm zoomu budou při uvedení nového fotoaparátu představeny také 35mm F1.4 a 50mm F1.4 objektivy.
 
Nový Nikon bude přímou konkurencí řady Sony A7/A9 s podobnou velikostí, ale patrně lepší ergonomií ovládání. Hovoří se o 5osé mechanické stabilizaci v těle a novém bajonetu Z-mount. K dispozici by měly být i bezproblémové adaptéry na standardní objektivy Nikon ze zrcadlovek. Překvapením může být údajná podpora XQD a CF Express karet (patrně nebudou vůbec podporovat SD karty). Samozřejmostí je 4K video a u výkonnějšího modelu se o hovoří i o nějakém 8K režimu (možná time-lapse). Elektronický hledáček bude mít patrně 3,6 milionu bodů a nahoře má být i stavový displej.
 
Zatím není jasné, kdy se novinka představí. Některé zdroje původně hovořili o dnešku, nyní se ale ukázal jen teaser. Uvedení ale bude záležitostí maximálně několika týdnů. Podle všech informací bude novinka představena nejpozději na zářijové Photokině, patrně ale dříve.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala