reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon uvolnil oficiální teaser na full frame CSC

23.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Všichni napjatě očekáváme příchod full frame CSC fotoaparátu od značky Nikon. Vypadá to, že se toho opravdu dočkáme už dost brzy. Společnost totiž pro nový model vytvořila speciální stránku a natočila i první oficiální teaser.
Full frame CSC fotoaparát od společnosti Nikon se opravdu objeví. Společnost Nikon totiž zprovoznila speciální stránku věnovanou novému modelu a uvolnila také první oficiální teaser. V tom sice z fotoaparátu moc neuvidíte (od toho je to také teaser), každopádně je dost jasné, že Nikon chce představit fotoaparáty, které se opravdu nezaleknou špatného světla a budou i v takových podmínkách nadprůměrné. Ostatně tomu napovídá nejen teaser, ale také zaregistrování značky Noct, kterou by mohly být označeny objektivy nebo možná celý systém.
 
 
Pro zajímavost zmiňme některé z uniklých informací (pozor, nemusí být pravdivé, jde o tzv. rumors). Neoficiálně se zatím hovoří o tom, že budou k dispozici dva fotoaparáty, levnější model s 24MPx senzorem za 3000 EUR včetně setového 24-70mm objektivu. Dále by se měl objevit nejspíš cca 45MPx model, jehož cena s objektivem by měla atakovat hranici 4000 EUR. Vedle 24-70mm zoomu budou při uvedení nového fotoaparátu představeny také 35mm F1.4 a 50mm F1.4 objektivy.
 
Nový Nikon bude přímou konkurencí řady Sony A7/A9 s podobnou velikostí, ale patrně lepší ergonomií ovládání. Hovoří se o 5osé mechanické stabilizaci v těle a novém bajonetu Z-mount. K dispozici by měly být i bezproblémové adaptéry na standardní objektivy Nikon ze zrcadlovek. Překvapením může být údajná podpora XQD a CF Express karet (patrně nebudou vůbec podporovat SD karty). Samozřejmostí je 4K video a u výkonnějšího modelu se o hovoří i o nějakém 8K režimu (možná time-lapse). Elektronický hledáček bude mít patrně 3,6 milionu bodů a nahoře má být i stavový displej.
 
Zatím není jasné, kdy se novinka představí. Některé zdroje původně hovořili o dnešku, nyní se ale ukázal jen teaser. Uvedení ale bude záležitostí maximálně několika týdnů. Podle všech informací bude novinka představena nejpozději na zářijové Photokině, patrně ale dříve.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama