www.digimanie.cz
>
>
>

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
, , aktualita
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
K oblíbeným
reklama
Závody v počtu MPx u mobilních telefonů se poslední dobou opět rozhořely, jde však spíše o rozlišení samotných snímačů než výsledných fotek. I když tu máme např. 48MPx nebo 64MPx snímače, cílem je vytvářet co nejdetailnější fotky ve čtvrtinovém rozlišení a obejít tak Bayerovu interpolaci. Přesto tyto snímače umožňují dostat i snímek s plným rozlišením a na čínských sociálních sítích se objevil první snímek ze 64MPx snímače Samsung ISOCELL Bright GW1.
 
 
Tento čip má na mobilní telefon opravdu velkou úhlopříčku někde mezi 1/1,7" a 1/1,8", dvě základní ISO citlivosti, fázový AF a podporu Full HD videa až při 480 fps. Jak je vidět fotografii, v nižších rozlišeních má opravdu slušné detaily a ostrost, při 12 megapixelech vypadá dobře a s poměrně nízkým šumem. Našel jsem na internetu i snímek v plném rozlišení 64 megapixelů (velikost 16 MB) a tam už to pochopitelně v per-pixel zobrazení není žádná sláva. Pokud snímek použijete ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx, bude mít patrně lepší detaily než čip s tímtéž nativním rozlišením (16 MPx s Bayerovou interpolací), otázkou bude ale např. barevná věrnost a jiné vlastnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala