www.digimanie.cz
>
>
>

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
, , aktualita
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
K oblíbeným
reklama
Závody v počtu MPx u mobilních telefonů se poslední dobou opět rozhořely, jde však spíše o rozlišení samotných snímačů než výsledných fotek. I když tu máme např. 48MPx nebo 64MPx snímače, cílem je vytvářet co nejdetailnější fotky ve čtvrtinovém rozlišení a obejít tak Bayerovu interpolaci. Přesto tyto snímače umožňují dostat i snímek s plným rozlišením a na čínských sociálních sítích se objevil první snímek ze 64MPx snímače Samsung ISOCELL Bright GW1.
 
 
Tento čip má na mobilní telefon opravdu velkou úhlopříčku někde mezi 1/1,7" a 1/1,8", dvě základní ISO citlivosti, fázový AF a podporu Full HD videa až při 480 fps. Jak je vidět fotografii, v nižších rozlišeních má opravdu slušné detaily a ostrost, při 12 megapixelech vypadá dobře a s poměrně nízkým šumem. Našel jsem na internetu i snímek v plném rozlišení 64 megapixelů (velikost 16 MB) a tam už to pochopitelně v per-pixel zobrazení není žádná sláva. Pokud snímek použijete ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx, bude mít patrně lepší detaily než čip s tímtéž nativním rozlišením (16 MPx s Bayerovou interpolací), otázkou bude ale např. barevná věrnost a jiné vlastnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Včera, návod, Milan Šurkala
Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů Sigma zveřejnila roadmapu L-Mount objektivů
L-Mount Alliance to s novým bajonetem myslí docela vážně a Sigma tak zveřejňuje roadmapu, která dává lépe tušit, čeho se v dohledné době dočkáme. Celkem na nás v příštích měsících čeká 14 objektivů.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala