www.digimanie.cz
>
>
>

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu

Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
, , aktualita
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
K oblíbeným
reklama
Závody v počtu MPx u mobilních telefonů se poslední dobou opět rozhořely, jde však spíše o rozlišení samotných snímačů než výsledných fotek. I když tu máme např. 48MPx nebo 64MPx snímače, cílem je vytvářet co nejdetailnější fotky ve čtvrtinovém rozlišení a obejít tak Bayerovu interpolaci. Přesto tyto snímače umožňují dostat i snímek s plným rozlišením a na čínských sociálních sítích se objevil první snímek ze 64MPx snímače Samsung ISOCELL Bright GW1.
 
 
Tento čip má na mobilní telefon opravdu velkou úhlopříčku někde mezi 1/1,7" a 1/1,8", dvě základní ISO citlivosti, fázový AF a podporu Full HD videa až při 480 fps. Jak je vidět fotografii, v nižších rozlišeních má opravdu slušné detaily a ostrost, při 12 megapixelech vypadá dobře a s poměrně nízkým šumem. Našel jsem na internetu i snímek v plném rozlišení 64 megapixelů (velikost 16 MB) a tam už to pochopitelně v per-pixel zobrazení není žádná sláva. Pokud snímek použijete ve čtvrtinovém rozlišení 16 MPx, bude mít patrně lepší detaily než čip s tímtéž nativním rozlišením (16 MPx s Bayerovou interpolací), otázkou bude ale např. barevná věrnost a jiné vlastnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře