www.digimanie.cz
>
>
>

Objevte novou Digimanii!

Objevte novou Digimanii!
, , článek
Digimanie dostala na jaře nový vzhled a funkčně povýšila na vyšší příčku (stromová struktura rubrik, produktové databáze fotoaparátů i firemníku na homepage). Aktualizace: Přechod na jednotný registrační formulář, sjednocení registrací.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace 20.8.2008: Dnes proběhlo sjednocení profilů Digimanie s profily magazínů Svět hardware/TV Freak a přechod na jednotný registrační formulář v designu a na doméně oxymedia.cz. Počínaje dnešním dnem je tak pro všechny 3 naše magazíny a přidružená diskuzní fóra platná pouze jedna jediná registrace.

Nejvíce na tom získá TV Freak, u kterého nebylo doposud možné nechávat si posílat e-maily s upoutávkami na nové články nebo oznámení o nadcházející Expertiádě, případně o aktuální otázce. Díky tomu už také nebudou na TV Freaku zmatky, jelikož doposud se pro jeho účely používal registrační formulář umístěný na webu Svět hardware (čtenář neznalý věci tak byl zmatený, proč je v případě požadavku na registraci na TV Freaku najednou přesměrován na jiný server).Všem doporučujeme (zejména kvůli účasti v nadcházející Expertiádě), aby si ověřili, zda mají ve svém teď už jednotném profilu vyplněné všechny údaje v takovém rozsahu, v jakém je měli na Digimanii doposud. V případě shody uživatelského jména i e-mailové adresy v profilu na Digimanii a Světu hardware/TV Freaku byly totiž pro jednotnou registraci převzaty rozšiřující údaje (adresa, kontrolní otázka...) z profilu na Světu hardware/TV Freaku.

Ti, jimž se měnilo uživatelské jméno z důvodu jeho shody a zároveň rozdílné e-mailové adresy u profilu Digimanie a SHW/TVF (o čemž byli minulý týden v pátek informování pomocí e-mailového oznámení, viz níže) a chtěli by nové uživatelské jméno změnit, nechť nám napíšou požadavek na změnu pomocí připomínkového formuláře.

Pokud si nepamatujete heslo k profilu, nebo se najednou k němu nemůžete přihlásit (možná z důvodu, že Vám bylo uživatelské jméno změněno a nepřišel Vám oznamující e-mail), můžete pro zjištění platného uživatelského jména a hesla použít jednoduchý formulář (stačí pouze zadat e-mailovou adresu uvedenou ve Vašem profilu, po odeslání Vám na ni přijdou platné přihlašovací údaje).Aktualizace 15.8.2008: Vzhledem k nadcházejícímu sjednocení profilů Digimanie s profily Světa hardware/TV Freaku, ke kterému dojde během příštího týdne, rozešleme dnes odpoledne e-mailové oznámení těm, kterým budeme uživatelské jméno měnit (dosazením určitého řetězce znaků na konec) podle pravidel zohledňujících v případě shody míru aktivity v rámci obou magazínů.

Součástí oznámení bude i nové uživatelské jméno, jež bude po dokončení jednotných registrací platné. Každý, koho se budou změny týkat, tak bude o změně s předstihem informován a také bude mít možnost nám případně napsat nové uživatelské jméno, které by měl rád namísto toho, jež bude výsledkem našeho systematického přejmenování. Pokud Vám dnes žádné oznámení nepřijde, tak se změny Vašeho profilu netýkají.

Že už je po všem poznáte koncem příštího týdne podle podoby registračního formuláře - pokud se bude zobrazovat v rámci designu magazínu, jak jej znáte, změna ještě neproběhla. Pokud bude v jiném designu a na doméně oxyonline.cz, tak změna proběhla.

Dotazy nebo připomínky směřujte prosím do diskuze pod tímto článkem.Aktualizace 18.7.2008: Po jarním redesignu Digimanie je čas na další zlepšováky a také se podívat na to, jak se vlastně Digimanii daří.

Návštěvnost Digimanie jde v uplynulých měsících stále nahoru (graf je k dispozici na stránce "o nás"), což nás těší a je pro nás motorem, který pohání naše odhodlání pro další zlepšování stále kupředu.

Zvýšení návštěvnosti o 58 % za 7 měsíců myslím mluví samo za sebe.

Od provedení redesignu v polovině dubna jste si mohli na Digimanii všimnout několika změn:
  • Vyšší počet propracovaných recenzí fotoaparátů
  • Postupná aktualizace katalogu fotoaparátů (s dvojnásobkem informací oproti dřívějšku)
  • Zavedení tematických příloh prezentovaných v hlavičce magazínu
  • Reorganizace článků v rubrikách (ze začátku nebyly všechny správně přiřazené)
  • Funkční i obsahová příprava pro konání Expertiád (vědomostních soutěží o hodnotné ceny po vzoru SHW)
  • Nový boxík "V duchu nostalgie - 5 roků zpět" v dolní části pravého sloupce
  • Představili jsme podobu ocenění Digimanie pro výjimečné produkty z našich recenzí:Z dalších novinek, jež na Digimanii pro tento rok chystáme, je třeba zmínit zejména vlastní diskuzní fórum založené na vBulletinu po vzoru úspěšného diskuzního fóra Světa hardware. Tomu bude předcházet sjednocení registrací se SHW, které proběhne už tento měsíc a to ve dvou fázích:
  1. Sjednocení loginů (přihlašovací jména) a aliasů (jména, pod nimiž čtenáři vystupují v diskuzích) v rámci DM
  2. Sjednocení profilů Digimanie s profily Světa hardware podle pravidel zohledňujících v případě shody uživatelského jména míru aktivity v rámci obou magazínů
O obou krocích budou čtenáři, kterých se budou změny týkat, s předstihem informováni. Věříme, že se na nové aktivity Digimanie těšíte společně s námi.Původní článek 1.5.2008: Digimanie je populární internetový magazín informující o novinkách ze světa digitálních fotoaparátů, fotomobilů a fotografování obecně. Od roku 2003 přináší recenze digitálních zařízení, pravidelné přehledy cen, soutěže, ankety, parametry více než tisícovky fotoaparátů, osobní postřehy redaktorů z praxe či unikátní funkce jako je časová osa produktů nebo firemník.V rámci sjednocení stylů internetových magazínů vydávaných společností oXy Online naleznou nyní čtenáři Digimanii v novém a pestřejším designu. Kromě osvěžení vzhledu došlo také ke značnému vylepšení funkcionalit celého webu a zpřehlednění jeho obsahu. Základem pro novou Digimanii byl osvědčený koncept Světa hardware, vlajkové lodi vydavatelství.

Hlavním cílem bylo sjednotit strukturu našich magazínů (Svět hardware, TV Freak, Digimanie). Starý design Digimanie vypadal zcela odlišně od SHW (což je v současnosti nejnavštěvovanější český odborný IT server), zatímco díky sjednocenému konceptu teď může Digimanie na někoho, kdo SHW zná, zapůsobit ve stylu "Co jen mi tento web připomíná? Už vím, vypadá jako Svět hardware, to stojí za průzkum."Sjednocení také pomůže některým společným čtenářům v orientaci (pokud si zvyknou na jednom z našich webů na některou funkcionalitu nebo umístění určitého odkazu, je velká šance, že na našem dalším webu najdou stejnou věc (nebo logiku fungování) a navíc na tom samém místě (pomineme speciální sekce/funkce specifické pro dané médium - například produktová databáze fotoparátů nemá na SHW a TVF obdobu).

Doposud byl web Digimanie optimalizován pro rozlišení o šířce 800 px, což už bylo na dnešní poměry zbytečně svazující. Některé funkce magazínu byly utopené tak, že o nich velká část čtenářů ani nevěděla. Nově je tedy přímo v horní části homepage zvýrazněna produktová databáze fotoaparátů (její obsah sice momentálně není aktuální, nicméně postupně se doplňuje) a firemník (který slouží k informování o různých službách spojených s fotografováním včetně diskuzí):Nejdůležitější změnou pro naše čtenáře je zavedení rubrik se stromovou strukturou, díky čemuž je možné si zpětně vyhledat články s tématikou, která daného čtenáře zajímá (ve starém designu byl k dispozici pouze stránkový výpis článků bez jakéhokoli třídění a globální vyhledávání), nemluvě o zviditelnění opravdu zajímavých článků nebo tematických příloh (seriálů) v sekci "To nejlepší z Digimanie" a "Doporučujeme".Pokud jde čistě o vzhled, tak dřívější barevné provedení (kombinace černé a šedé) bylo poněkud ponuré - nová Digimanie je pestřejší a výraznější. Podle dosavadních ohlasů se nový design líbí, což nás těší. Následují screenshoty obou designů, které jsou zmenšené ve stejném poměru, díky čemuž je kromě rozdílného designu dobře vidět i o kolik se zvětšil využitelný prostor.

Starý design
Nový design

Zároveň dochází k posilování redakčního týmu stojícího za obsahem Digimanie. Chtěli byste se také stát jeho součástí? Chtěli byste, aby se Vaše jméno (případně i společně se stručným představením) objevovalo na pozici autora článků na tomto významném, rozvíjejícím se českém serveru a rádi si díky tomu vyzkoušeli třeba nejnovější fotoaparáty, fotomobily nebo příslušenství? Nebo rádi navštěvujete fotovýstavy a chtěli byste ostatním zprostředkovávat své dojmy? Pokud ano a orientujete se v problematice fototechniky nebo způsobů fotografování, jste stylisticky i gramaticky zdatní a ovládáte anglický jazyk, pošlete svůj životopis a případné dotazy na elektronickou adresu k.polivka (zavináč) oxyonline.cz.

Nový design je třeba chápat jako katalyzátor (nikoli jednorázovou akci), který spustí/umožní řadu dalších změn a vylepšení (z hlediska kvality obsahu i funkcí webu). Na Digimanii se budou také brzy objevovat nové recenze produktů, kterým jsme se doposud nevěnovali, přestože s fotografováním úzce souvisí. Proto zůstaňte naladěni a nechte se překvapit...

A jak se Vám vlastně nová Digimanie líbí? Své názory směřujte prosím do diskuze.
reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře