Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května

Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května
, , aktualita
Společnost Panasonic si na Cine Gear Expo, která se koná koncem května, chystá nový fotoaparát. Novinka se má soustředit především na profesionální natáčení videa a už zde máme i první teaser.
K oblíbeným
reklama
Panasonic je znám tím, že jsou jeho fotoaparáty hodně dobré i pro natáčení videa a jeho řada GH způsobila doslova revoluci v natáčení videa. Zatímco do té doby se používaly dražší videokamery, GH ukázala, že jde velmi dobře natáčet i fotoaparátem (svým dílem přispěl i Canon se svým EOS 5D Mark II). Už 31. května by se na Cine Gear Expo měl představit další fotoaparát, který by měl být zaměřen primárně na natáčení videa.
 
Panasonic Lumix teaser
 
Společnost už uvedla i první teaser, nicméně kromě data uvedení jsme se nic nového nedozvěděli, a tak akorát můžeme hádat. Objevují se názory, že by se mohl představit full frame CSC fotoaparát zaměřený na video. Nové Lumixy S1 a S1R sice umí velmi kvalitní video a mají i podporu mnoha profi příslušenství, nicméně na možnosti Lumixu GH5 nedosahují. Další názory spekulují o příchodu nového Micro Four Thirds fotoaparátu Lumix GH6, který by měl výše zmíněnou GH5 nahradit. A rovněž se spekuluje, že by se mohl objevit i fotoaparát s podporou natáčení v rozlišení 8K. Tak uvidíme, zbývají už jen tři dny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů