Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května

Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května
, , aktualita
Společnost Panasonic si na Cine Gear Expo, která se koná koncem května, chystá nový fotoaparát. Novinka se má soustředit především na profesionální natáčení videa a už zde máme i první teaser.
K oblíbeným
reklama
Panasonic je znám tím, že jsou jeho fotoaparáty hodně dobré i pro natáčení videa a jeho řada GH způsobila doslova revoluci v natáčení videa. Zatímco do té doby se používaly dražší videokamery, GH ukázala, že jde velmi dobře natáčet i fotoaparátem (svým dílem přispěl i Canon se svým EOS 5D Mark II). Už 31. května by se na Cine Gear Expo měl představit další fotoaparát, který by měl být zaměřen primárně na natáčení videa.
 
Panasonic Lumix teaser
 
Společnost už uvedla i první teaser, nicméně kromě data uvedení jsme se nic nového nedozvěděli, a tak akorát můžeme hádat. Objevují se názory, že by se mohl představit full frame CSC fotoaparát zaměřený na video. Nové Lumixy S1 a S1R sice umí velmi kvalitní video a mají i podporu mnoha profi příslušenství, nicméně na možnosti Lumixu GH5 nedosahují. Další názory spekulují o příchodu nového Micro Four Thirds fotoaparátu Lumix GH6, který by měl výše zmíněnou GH5 nahradit. A rovněž se spekuluje, že by se mohl objevit i fotoaparát s podporou natáčení v rozlišení 8K. Tak uvidíme, zbývají už jen tři dny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů