Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května

Panasonic chystá nový video-fotoaparát na 31. května
, , aktualita
Společnost Panasonic si na Cine Gear Expo, která se koná koncem května, chystá nový fotoaparát. Novinka se má soustředit především na profesionální natáčení videa a už zde máme i první teaser.
K oblíbeným
reklama
Panasonic je znám tím, že jsou jeho fotoaparáty hodně dobré i pro natáčení videa a jeho řada GH způsobila doslova revoluci v natáčení videa. Zatímco do té doby se používaly dražší videokamery, GH ukázala, že jde velmi dobře natáčet i fotoaparátem (svým dílem přispěl i Canon se svým EOS 5D Mark II). Už 31. května by se na Cine Gear Expo měl představit další fotoaparát, který by měl být zaměřen primárně na natáčení videa.
 
Panasonic Lumix teaser
 
Společnost už uvedla i první teaser, nicméně kromě data uvedení jsme se nic nového nedozvěděli, a tak akorát můžeme hádat. Objevují se názory, že by se mohl představit full frame CSC fotoaparát zaměřený na video. Nové Lumixy S1 a S1R sice umí velmi kvalitní video a mají i podporu mnoha profi příslušenství, nicméně na možnosti Lumixu GH5 nedosahují. Další názory spekulují o příchodu nového Micro Four Thirds fotoaparátu Lumix GH6, který by měl výše zmíněnou GH5 nahradit. A rovněž se spekuluje, že by se mohl objevit i fotoaparát s podporou natáčení v rozlišení 8K. Tak uvidíme, zbývají už jen tři dny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala