Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix

Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix
, , aktualita
Panasonic Lumix S1H je podle Netflixu natolik pokročilým fotoaparátem, že byl jako jediné CSC schválen pro použití k natáčení obsahu pro Netflix. A přestože mnozí mu vyčítají cenu, je paradoxně také tím nejlevnějším schváleným přístrojem.
K oblíbeným
reklama
Panasonicu se povedlo hodně dobře se prosadit v oblasti natáčení videa pomocí fotoaparátů. Hodně se rozmohlo natáčení s Lumixy řady GH, ty však mají problém v menším senzoru, který limituje hrátky s hloubkou ostrosti a kvalitou obrazu při velmi vysokých citlivostech, což částečně řešil model GH5S. Zkouší to však i s novými full frame přístroji Lumix řady S1, zejména tedy na profesionální video orientovaným Lumixem S1H. A právě ten se stal prvním CSC fotoaparátem, který dostal od Netflixu schválení pro natáčení obsahu pro tuto streamovací službu (fotoaparát v seznamu schválených přístrojů nemá ani Canon nebo Sony). Ta vyžaduje např. to, že 90 % délky obsahu musí být natočeno schválenou doporučenou kamerou a nanejvýš 10 % kamerou, která sice není na seznamu, ale její použití musí být také povoleno jako výjimka.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Kritéria zahrnují např. to, že kamera (resp. fotoaparát) musí umět alespoň UHD 4K, tedy minimálně 3840 pixelů na šířku. Vyžadován je formát RAW (Sony RAW, RedCode, Arriraw,...) nebo pokročilejší komprimované formáty (XAVC, AVC-Intra, ProRes, I-Frame,...), podpora 16bitového lineárního nebo alespoň 10bitového Log záznamu (S-Log3, V-Log a podobně). Při 23,98p záznamu musí umět datový tok alespoň 240 Mbps, dále je vyžadován barevný gamut S-Gamut3.cine, RED Wide Gamut RGB, Alexa Wide Gamut nebo jiné, videa také musí být schopna ukládat metadata (timecode, ISO, WB, snímkovací frekvenci,...) a kamery musí umožňovat nastavení černé barvy.
 
I když fotoaparátu Lumix S1H mnozí vytýkají vysokou cenu, faktem je, že tohle není fotoaparát pro běžné full frame focení, ale profesionální náčiní určené pro kvalitní natáčení videa a zde je i s cenovkou přesahující 100 tisíc Kč s DPH nejlevnějším Netflixem schváleným přístrojem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář