Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix

Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix
, , aktualita
Panasonic Lumix S1H je podle Netflixu natolik pokročilým fotoaparátem, že byl jako jediné CSC schválen pro použití k natáčení obsahu pro Netflix. A přestože mnozí mu vyčítají cenu, je paradoxně také tím nejlevnějším schváleným přístrojem.
K oblíbeným
reklama
Panasonicu se povedlo hodně dobře se prosadit v oblasti natáčení videa pomocí fotoaparátů. Hodně se rozmohlo natáčení s Lumixy řady GH, ty však mají problém v menším senzoru, který limituje hrátky s hloubkou ostrosti a kvalitou obrazu při velmi vysokých citlivostech, což částečně řešil model GH5S. Zkouší to však i s novými full frame přístroji Lumix řady S1, zejména tedy na profesionální video orientovaným Lumixem S1H. A právě ten se stal prvním CSC fotoaparátem, který dostal od Netflixu schválení pro natáčení obsahu pro tuto streamovací službu (fotoaparát v seznamu schválených přístrojů nemá ani Canon nebo Sony). Ta vyžaduje např. to, že 90 % délky obsahu musí být natočeno schválenou doporučenou kamerou a nanejvýš 10 % kamerou, která sice není na seznamu, ale její použití musí být také povoleno jako výjimka.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Kritéria zahrnují např. to, že kamera (resp. fotoaparát) musí umět alespoň UHD 4K, tedy minimálně 3840 pixelů na šířku. Vyžadován je formát RAW (Sony RAW, RedCode, Arriraw,...) nebo pokročilejší komprimované formáty (XAVC, AVC-Intra, ProRes, I-Frame,...), podpora 16bitového lineárního nebo alespoň 10bitového Log záznamu (S-Log3, V-Log a podobně). Při 23,98p záznamu musí umět datový tok alespoň 240 Mbps, dále je vyžadován barevný gamut S-Gamut3.cine, RED Wide Gamut RGB, Alexa Wide Gamut nebo jiné, videa také musí být schopna ukládat metadata (timecode, ISO, WB, snímkovací frekvenci,...) a kamery musí umožňovat nastavení černé barvy.
 
I když fotoaparátu Lumix S1H mnozí vytýkají vysokou cenu, faktem je, že tohle není fotoaparát pro běžné full frame focení, ale profesionální náčiní určené pro kvalitní natáčení videa a zde je i s cenovkou přesahující 100 tisíc Kč s DPH nejlevnějším Netflixem schváleným přístrojem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře