Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix

Panasonic Lumix S1H je jediným CSC schváleným pro Netflix
, , aktualita
Panasonic Lumix S1H je podle Netflixu natolik pokročilým fotoaparátem, že byl jako jediné CSC schválen pro použití k natáčení obsahu pro Netflix. A přestože mnozí mu vyčítají cenu, je paradoxně také tím nejlevnějším schváleným přístrojem.
K oblíbeným
reklama
Panasonicu se povedlo hodně dobře se prosadit v oblasti natáčení videa pomocí fotoaparátů. Hodně se rozmohlo natáčení s Lumixy řady GH, ty však mají problém v menším senzoru, který limituje hrátky s hloubkou ostrosti a kvalitou obrazu při velmi vysokých citlivostech, což částečně řešil model GH5S. Zkouší to však i s novými full frame přístroji Lumix řady S1, zejména tedy na profesionální video orientovaným Lumixem S1H. A právě ten se stal prvním CSC fotoaparátem, který dostal od Netflixu schválení pro natáčení obsahu pro tuto streamovací službu (fotoaparát v seznamu schválených přístrojů nemá ani Canon nebo Sony). Ta vyžaduje např. to, že 90 % délky obsahu musí být natočeno schválenou doporučenou kamerou a nanejvýš 10 % kamerou, která sice není na seznamu, ale její použití musí být také povoleno jako výjimka.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Kritéria zahrnují např. to, že kamera (resp. fotoaparát) musí umět alespoň UHD 4K, tedy minimálně 3840 pixelů na šířku. Vyžadován je formát RAW (Sony RAW, RedCode, Arriraw,...) nebo pokročilejší komprimované formáty (XAVC, AVC-Intra, ProRes, I-Frame,...), podpora 16bitového lineárního nebo alespoň 10bitového Log záznamu (S-Log3, V-Log a podobně). Při 23,98p záznamu musí umět datový tok alespoň 240 Mbps, dále je vyžadován barevný gamut S-Gamut3.cine, RED Wide Gamut RGB, Alexa Wide Gamut nebo jiné, videa také musí být schopna ukládat metadata (timecode, ISO, WB, snímkovací frekvenci,...) a kamery musí umožňovat nastavení černé barvy.
 
I když fotoaparátu Lumix S1H mnozí vytýkají vysokou cenu, faktem je, že tohle není fotoaparát pro běžné full frame focení, ale profesionální náčiní určené pro kvalitní natáčení videa a zde je i s cenovkou přesahující 100 tisíc Kč s DPH nejlevnějším Netflixem schváleným přístrojem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů