www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem

Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
, , aktualita
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
K oblíbeným
reklama
O organickém čipu od Panasonicu se mluví už hodně dlouhou dobu a první vzorky už byly představeny (vývoj byl dokončen v únoru 2018). Nyní se dostává do prvního produktu, videokamery AK-SHB800. Nejde tedy o fotoaparát a patrně to potrvá ještě několik let, než se tato technologie pořádně otestuje v kamerách a objeví se také ve fotoaparátu. I první nasazení na Olympijských hrách v Tokiu v příštím roce 2020 bude spíše jen testovací. Nyní se tak dozvídáme alespoň několik dalších informací o novém čipu. Má mít velikost Super 35, tedy zhruba APS-C (nikoli full frame, jak bylo původně uvedeno) a být schopen záznamu 8K videa při 60 fps.
 
Panasonic AK-SHB800
 
Má technologii Electronic Neutral Density Filter (ENDF), tedy elektronický ND filtr, což si můžeme představit jako plynule se snižující ISO citlivost. Nechybí ani globální závěrka, která eliminuje tzv. rolling shutter efekt (kácení svislic při pohybu). To ale zdaleka není vše. Z jednoho 8K záznamu je možné najednou vytvářet až 4 nezávislé videozáznamy z různých míst s různým přiblížením, zoomováním a pohybem ve scéně. Je zde i automatická korekce zkreslení, která upravuje obraz na základě toho, ze které části scény byl obraz vystřihnut (zkreslení výřezu z levé strany bude opačně "natažené" proti výřezu z pravé strany obrazu). Celkově lze takto spojit 8 jednotek až pro dosažení 32 HD streamů. Sama kamera měří 180×190×177 m a váží 4,0 kg. Pokud jde o bajonet, není použit L-Mount, který Panasonic používá u svých Lumixů S1, ale Canon EF.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0 Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0
Canon má i s omezenou nabídkou full frame CSC fotoaparátů docela solidní úspěchy. Aby přilákal ještě více zákazníků, vyvíjí spoustu nových objektivů a v laboratořích se objevily i dva telezoomy včetně RF 120-700mm f/4.5-8.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex
Společnost DxO má nyní pod palcem set pluginů Nik a uvádí novou generaci Nik Collection 3. Přináší např. snazší přepínání mezi pluginy, nedestruktivní úpravy a také nový plugin Perspective Efex.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
2.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů