www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem

Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
, , aktualita
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
K oblíbeným
reklama
O organickém čipu od Panasonicu se mluví už hodně dlouhou dobu a první vzorky už byly představeny (vývoj byl dokončen v únoru 2018). Nyní se dostává do prvního produktu, videokamery AK-SHB800. Nejde tedy o fotoaparát a patrně to potrvá ještě několik let, než se tato technologie pořádně otestuje v kamerách a objeví se také ve fotoaparátu. I první nasazení na Olympijských hrách v Tokiu v příštím roce 2020 bude spíše jen testovací. Nyní se tak dozvídáme alespoň několik dalších informací o novém čipu. Má mít velikost Super 35, tedy zhruba APS-C (nikoli full frame, jak bylo původně uvedeno) a být schopen záznamu 8K videa při 60 fps.
 
Panasonic AK-SHB800
 
Má technologii Electronic Neutral Density Filter (ENDF), tedy elektronický ND filtr, což si můžeme představit jako plynule se snižující ISO citlivost. Nechybí ani globální závěrka, která eliminuje tzv. rolling shutter efekt (kácení svislic při pohybu). To ale zdaleka není vše. Z jednoho 8K záznamu je možné najednou vytvářet až 4 nezávislé videozáznamy z různých míst s různým přiblížením, zoomováním a pohybem ve scéně. Je zde i automatická korekce zkreslení, která upravuje obraz na základě toho, ze které části scény byl obraz vystřihnut (zkreslení výřezu z levé strany bude opačně "natažené" proti výřezu z pravé strany obrazu). Celkově lze takto spojit 8 jednotek až pro dosažení 32 HD streamů. Sama kamera měří 180×190×177 m a váží 4,0 kg. Pokud jde o bajonet, není použit L-Mount, který Panasonic používá u svých Lumixů S1, ale Canon EF.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF
Tokina přichází s aktualizovanou verzí svého oblíbeného 11-16mm objektivu. Novinka nese název atx-i 11-16mm F2.8 CF a je lépe optimalizována nejen na pořizování fotografií, ale také natáčení videosekvencí.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
17.10.2019, návod, Milan Šurkala56 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů