www.digimanie.cz
>
>
>

Přichází nový Mitakon 135mm f/2.5 pro DSLR i CSC

Přichází nový Mitakon 135mm f/2.5 pro DSLR i CSC
, , aktualita
Čínská společnost Zhong Yi Optics představuje do své nabídky další objektiv. Tentokrát je to teleobjektiv Mitakon Creator 135mm f/2.5, který budou moci využít majitelé vybraných zrcadlovek i CSC fotoaparátů.
K oblíbeným
reklama
Dalším novým objektivem na trhu je Mitakon Creator 135mm f/2.5 od Zhong Yi Optics. Jde o full frame objektiv se 135mm ohniskovou vzdáleností a úhlem záběru 18,2°. Má velmi slušnou světelnost F2,5, irisová clona s 9 lamelami pak podporuje nanejvýš F22. Objektiv se skládá z 9 členů v 7 skupinách (2 členy Super ED a 2 členy z HR skla). Má vysunovací sluneční clonu podobně jako např. Helios 135mm F2.8.
 
Mitakon Creator 135mm f/2.5
 
Zaostřování je jen manuální, možné je pak od 1 metru, což stačí na dosažení 0,1× zvětšení. Při ostření se nemění délka objektivu a minimalizován byl i focus breathing. Objektiv má 137 mm na délku, 79 mm v průměru a váží 845 gramů. Závit pro filtry má 67 mm. Cena byla stanovena na pouhých 299 USD. K dispozici bude pro Canon EF i RF, Nikon F i Z a Sony E/FE.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala