Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung uvádí Galaxy Camera s Androidem a 21× zoomem

31.8.2012, Milan Šurkala, aktualita
Samsung přišel s velmi netradičním fotoaparátem. Jeho Galaxy Camera je kombinací smartphonu a fotoaparátu. Nabízí 16MPx CMOS BSI čip, 21× optický zoom, k tomu operační systém Android a obrovský 4,77" dotykový displej.
Společnost Samsung je známá tím, že do svých kompaktů přidává velmi netradiční technologie. Nový fotoaparát Galaxy Camera jde v tomto opravdu hodně daleko. Kombinuje fotoaparát se smartphone s operačním systémem Android. Co se týče fotoaparátu, jde pravděpodobně o převlečený Samsung WB850F. Najdete zde totiž 1/2,3" CMOS BSI čip s rozlišením 16 megapixelů i objektiv s 21× optickým zoomem v rozsahu 23 až 483 mm při světelnosti F2,8-5,9. Je zajímavé, že v tomto případě už objektiv nese značku Samsung, zatímco u WB850F byl použit objektiv Schneider-KREUZNACH. Je tedy možné, že u Galaxy Camera se někde šetřilo a objektiv pak nemohl nést jméno slavného německého výrobce objektivů jako u WB850F.

Fotoaparátu nechybí optická stabilizace OIS. Citlivosti mají rozsah od ISO 100 do ISO 3200. K dispozici je automatika Smart Pro a v ní např. režim Rich Tone pro zajištění barevnějších fotografií. Light Trace pak upravuje časy závěrky tak, abyste mohli kreativně fotit i v noci se světelnými stopami a najdete tu mnoho dalších funkcí. Photo Wizard nabízí 65 funkcí pro úpravu fotografií, podobně je tu i Movie Wizard pro úpravy videosekvencí.

Smart Content Manager usnadňuje spravování fotografií, jejich třídění, mazání, označování obličejů na fotografiích a mnoho dalšího. Podporovány jsou Full HD videosekvence v rozlišení 1920×1080 pixelů při 30fps i slow motion video s rozlišením 720×480 pixelů při 120 fps (4krát zpomalené). Voice Control nabízí možnost ovládat fotoaparát hlasem. Stačí mu říci, že má zazoomovat, nastavit samospoušť nebo vyfotit snímek.

Fotoaparát běží na operačním systému Android 4.1 (Jelly Bean). K dispozici je připojení 3G, 4G i Wi-Fi (v závislosti na modelu). I díky tomu je možné stahovat nejrůznější aplikace pomocí Google Play nebo Samsung Apps. Za zmínku tak jistě stojí dnes velmi oblíbený Instagram. Funkce Auto Cloud Backup zálohuje snímky na cloudovou službu All Share, fotoaparát lze snadno spojit s ostatními přístroji rodiny Samsung Galaxy. Pochopitelně nechybí možnost surfovat na internetu. Samozřejmě tu najdete i podporu GPS a Bluetooth 4.0. K tomu všemu dopomáhá 1,4GHz procesor se čtyřmi jádry!

To vše můžete ovládat pomocí obřího 4,77" (12,12cm) dotykového displeje s HD rozlišením 1280×720 pixelů a širokoúhlým poměrem stran 16:9 (rozlišení displeje je 308 ppi). K dispozici bude verze 3G s Wi-Fi, 4G LTE s Wi-Fi a třetí verze bude vybavena pouze Wi-Fi připojením. Vnitřní paměť má kapacitu 8 GB, rozšířit ji můžete microSD, microSDHC a microSDXC kartami. Aby se baterie hned nevybila, má vysokou kapacitu 1650 mAh. Rozměry fotoaparátu jsou 128,7×70,8×19,1 mm, hmotnost činí 305 gramů, což je poměrně dost. Ceny zatím nebyly stanoveny.

Zdroj: www.samsung.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.