www.digimanie.cz
>
>

Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku

Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
, , aktualita
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
K oblíbeným
reklama
Smartphone a jeho selfie kamera (nebo fotoaparát otočený směrem na autora fotky) je překvapivě nebezpečná věc. Podle výzkumu se od října 2011 do listopadu 2017 při focení selfie nešťastnou náhodou zabilo 259 lidí (a mnoho dalších skutečných případů se s tímto nespojuje), přičemž smutné vedení drží Indie se 159 mrtvými, druhé místo patří Rusku. A právě Indie opět znatelně navyšovala počet obětí o další čtyři. Mladý pár, 25letý G. Perumalsamy a 20letá V. Nivedha, měsíc po své svatbě zajeli navštívit sestru nevěsty a spolu se čtyřmi příbuznými se na procházce k přehradě Pambar Dam rozhodli pořídit si selfie.
 
Selfie
 
ilustrační fotka, autor: Shyguy24x7 [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Vešli po pás do vody, drželi se za ruce, když pak náhle jeden z nich uklouzl a stáhl všechny do hluboké vody. Zachránil se pouze manžel a jeho 15letá sestra, které ještě dokázal pomoci. Manželka a tři příbuzní ve věku 14, 20 a 22 let už tolik štěstí neměli. Indie už delší dobu vytváří zóny se zákazem selfie, ale to pochopitelně nestačí, protože se vždycky najde někdo, kdo poruší zákaz nebo někdo, kdo opět najde nějaké nové nebezpečné místo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů