www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma uvedla 90mm F2.8 DG DN Contemporary

Sigma uvedla 90mm F2.8 DG DN Contemporary
, , aktualita
Další novinkou na trhu pevných objektivů od společnosti Sigma je model 90mm F2.8 DG DN Contemporary. Ten najde využití i v portrétní fotografii, nechybí odolná konstrukce a rychlý autofokus.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma představila dva nové objektivy. Verzi 24mm F2 DG DN jsme si již představili, nyní přichází na řadu 90mm F2.8 DG DN Contemporary. Objektiv je určen pro full frame těla a při 90mm ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 27°. Jeho světelnost dosahuje hodnoty F2,8, s 9lamelovou clonou lze pak dosáhnout nanejvýš F22 (je zde i clonový kroužek). Novinka se skládá z 11 členů v 10 skupinách, 5 členů je z SLD skla a jeden element je asférický.
 
Sigma 90mm F2.8 DG DN Contemporary
 
Objektiv může ostřit od 50 cm, což je ve své třídě spíše nadstandardní hodnota a dovoluje mu dosáhnout 0,2× zvětšení. Zaostřování má na starosti krokový motorek. Objektiv je kompaktní, má 64 mm v průměru a na délku jen 59,7 mm. Využívá filtry s 55mm průměrem a váží jen 295 gramů. Má celokovovou konstrukci, je odolný vůči prachu i vodě a zaujme magnetickou krytkou. Potlačování odlesků mají na starosti povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating. Kompatibilní je i s USB Dock UD-11. Cena byla stanovena na 639 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala