Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech

16.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Sony je nově nejen jedničkou na poli full frame fotoaparátů v USA, ale velmi se jí dařilo i v letošní anketě EISA Awards 2018-2019. Vedle ultrazoomu získaly tituly i CSC fotoaparáty a objektivy pro ně. 
Sony se na trhu s fotoaparáty docela daří. I když není vše růžové, stalo se aktuálně jedničkou na trhu s full frame přístroji v USA. Úspěch slaví i na starém kontinentu v anketě EISA Awards 2018-2019. Zde dostala celkem 7 ocenění, přičemž 5 z nich bylo ve fotografické kategorii. Jako nejlepší ultrazoom byl pro letošek vyhodnocen Sony Cyber-shot RX10 IV. Oceněn byl univerzální objektiv Zeiss Vario-Sonnar T* 24-600mm s velmi dobrou světelností F2,4-4,0. Je zde velký 1,0” 20MPx snímač a fázové ostření s technologií High-density Tracking pro lepší průběžné ostření na pohybující se objekty. 
 
Sony Cyber-shot RX10 IV
 
Nejlepším profesionálním CSC se stalo Sony A7R III. Má vysoké rozlišení 42,4 MPx na snímači Exmor R CMOS, přitom je ale i dost rychlý a zvládá dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí 10 fps včetně průběžného ostření. Vhod přijde také 5osá stabilizace obrazu. 
 
Sony A7R III
 
Vůbec nejlepším fotoaparátem roku je full frame CSC Sony A7 III. Má 24,2MPx Exmor R CMOS čip, který také zvládá dosahovat 10fps sekvenčního snímání a je zde téměř celoplošný fázový autofokus. V neposlední řadě se lze těšit na podporu 4K videa. Vzhledem k výkonu potěší také příznivá cena.
 
Sony A7 III
 
Titul nejlepšího telezoom objektivu pro CSC dostal Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS. Je vhodný pro focení přírody i sportu, je ostrý v celém rozsahu a téměř nevinětuje. Má rychlý a přesný autofokus, ocenit lze také účinnou optickou stabilizaci a zvýšenou odolnost vůči nepříznivému počasí. 
 
Sony FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS
 
Nejlepším širokoúhlým zoomovacím CSC objektivem je pak Sony FE 16-35mm F2.8 GM. Ten patří do řady G Master a chlubí se výbornou celoplošnou ostrostí. Je utěsněn proti nepříznivým vlivům a potěší i relativně kompaktními rozměry. Dle poroty je vhodný pro krajinu, architekturu i městská panoramata.
 
Sony FE 16-35mm F2.8 GM
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.