Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p

, , aktualita
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Fotoaparát Sony A7S II je tu s námi už více než čtyři roky a zvěsti o jeho nástupci kolují Internetem už hodně dlouho. Vždyť už v roce 2018 bylo řečeno, že by fotoaparát měl nabídnout alespoň 4K60p video a barevné kódování 4:2:2 v 10 bitech. Toto je tradiční bolístka Sony, kterou byly jejich fotoaparáty poněkud diskvalifikovány z profesionálnější práce. 4K při 60p zatím nemá moc výrobců (u Lumixů řady S1 jej nabídne např. Panasonic, Canon to zvládá např. u zrcadlovek řady EOS-1D X, Fujifilm pak u některých APS-C modelů), jenže 10bitové barvy už umí dnes kdekdo. Lidé, kteří měli údajně vidět prototypy, nicméně tvrdí, že A7S III zvládá dokonce 4K při 120 fps. 8K video tu nebylo.
 
Sony A7S II
 
V minulosti se hovořilo také o větším akumulátoru a výdrži, zmiňovalo se i další zlepšení autofokusu. Fotoaparát by tak měl převzít, nebo dokonce i vylepšit vlastnosti Sony A9 II. Kvůli rychlému natáčení videa bude fotoaparát potřeba také pořádně chladit a zdroje tvrdí, že prototypy byly podstatně větší než stávající přístroje a měly také aktivní chlazení, podobně jako Panasonic Lumix S1H.