www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p

Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
, , aktualita
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparát Sony A7S II je tu s námi už více než čtyři roky a zvěsti o jeho nástupci kolují Internetem už hodně dlouho. Vždyť už v roce 2018 bylo řečeno, že by fotoaparát měl nabídnout alespoň 4K60p video a barevné kódování 4:2:2 v 10 bitech. Toto je tradiční bolístka Sony, kterou byly jejich fotoaparáty poněkud diskvalifikovány z profesionálnější práce. 4K při 60p zatím nemá moc výrobců (u Lumixů řady S1 jej nabídne např. Panasonic, Canon to zvládá např. u zrcadlovek řady EOS-1D X, Fujifilm pak u některých APS-C modelů), jenže 10bitové barvy už umí dnes kdekdo. Lidé, kteří měli údajně vidět prototypy, nicméně tvrdí, že A7S III zvládá dokonce 4K při 120 fps. 8K video tu nebylo.
 
Sony A7S II
 
V minulosti se hovořilo také o větším akumulátoru a výdrži, zmiňovalo se i další zlepšení autofokusu. Fotoaparát by tak měl převzít, nebo dokonce i vylepšit vlastnosti Sony A9 II. Kvůli rychlému natáčení videa bude fotoaparát potřeba také pořádně chladit a zdroje tvrdí, že prototypy byly podstatně větší než stávající přístroje a měly také aktivní chlazení, podobně jako Panasonic Lumix S1H.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa
Na trh snímačů pro mobilní telefony putuje nový model OmniVision OV64C. Nabídne velkou  úhlopříčku typu 1/1,7" a vysoké 64MPx rozlišení. Zvládne např. natáčet i 8K videosekvence nebo HDR záznam.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin
Někdy je opravdu s podivem, co vše může být považováno za nekorektní. Seznamovací soutěž a reality show The Bachelor teď čelí posměškům za retušování bikin, které byly provedeny opravdu amatérským způsobem.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala