www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p

Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
, , aktualita
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparát Sony A7S II je tu s námi už více než čtyři roky a zvěsti o jeho nástupci kolují Internetem už hodně dlouho. Vždyť už v roce 2018 bylo řečeno, že by fotoaparát měl nabídnout alespoň 4K60p video a barevné kódování 4:2:2 v 10 bitech. Toto je tradiční bolístka Sony, kterou byly jejich fotoaparáty poněkud diskvalifikovány z profesionálnější práce. 4K při 60p zatím nemá moc výrobců (u Lumixů řady S1 jej nabídne např. Panasonic, Canon to zvládá např. u zrcadlovek řady EOS-1D X, Fujifilm pak u některých APS-C modelů), jenže 10bitové barvy už umí dnes kdekdo. Lidé, kteří měli údajně vidět prototypy, nicméně tvrdí, že A7S III zvládá dokonce 4K při 120 fps. 8K video tu nebylo.
 
Sony A7S II
 
V minulosti se hovořilo také o větším akumulátoru a výdrži, zmiňovalo se i další zlepšení autofokusu. Fotoaparát by tak měl převzít, nebo dokonce i vylepšit vlastnosti Sony A9 II. Kvůli rychlému natáčení videa bude fotoaparát potřeba také pořádně chladit a zdroje tvrdí, že prototypy byly podstatně větší než stávající přístroje a měly také aktivní chlazení, podobně jako Panasonic Lumix S1H.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře