www.digimanie.cz
>
>
>

Sony získává 5 ocenění TIPA Awards 2019

Sony získává 5 ocenění TIPA Awards 2019
, , aktualita
Společnosti Sony se v anketě TIPA Awards 2019 už tradičně dařilo, dostalo totiž celkově pět ocenění, čímž se stává nejúspěšnějším výrobcem. Ceny dostal kompakt, CSC fotoaparát, objektivy i paměťové karty.
K oblíbeným
reklama
Máme za sebou další ročník ankety TIPA Awards 2019. Už v tom minulém Sony získalo 6 ocenění, což stačilo na dělené první místo a letos svůj úspěch zopakovalo. S 5 oceněními se dostalo na první příčku. První cenu dostalo Sony A6400 jako nejlepší CSC pro experty. Porota ocenila 24,2MPx čip s 11fps sekvenčním snímáním a AF systém se 425 fázovými zaostřovacími body. Procesor BIONZ X pak zajišťuje velmi rychlé ostření za 0,02 sekundy včetně využití umělé inteligence a máme tu i podporu rozšířené citlivosti do ISO 102400 (i když osobně nevím, k čemu je to užitečné). Líbil se i o 180° výklopný displej a XGA OLED hledáček.
 
Sony A6400
 
Dále tu máme nejlepší pevný objektiv pro CSC. Tím se stal Sony FE 135mm F1.8 GM. Zde se hovořilo o 11lamelové cloně a krásném bokehu, také byla zmíněná optická konstrukce se 13 členy včetně Super ED, ED a XA členů. Objektiv má až čtyři zaostřovací lineární motorky a nastavitelná tlačítka pro ovládání autofokusu.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Nejlepším profesionálním CSC objektivem se pro letošek stal Sony FE 400mm F2.8 GM OSS. Zde se hovořilo o silných XD zaostřovacích motorcích, které zvládají rychle a tiše pohybovat velkými optickými členy tohoto teleobjektivu. Máme tu tři fluoritové členy pro minimalizaci chromatické aberace a objektiv podává velmi dobré optické výkony i s použitím telekonvertorů. Zajímavostí je také nízká hmotnost pod 2,9 kg.
 
Sony FE 400mm F2.8 GM OSS
 
Další ocenění putuje na adresu nejlepšího ultrazoomu. Ten se tentokrát nechlubí zrovna velkým zoomem, ale velkým čipem, neboť titul dostal Sony Cyber-shot RX100 VI. Má 20,1MPx Exmor RS CMOS senzor s integrovanou pamětí DRAM, je tu objektiv Zeiss s rozsahem 24-200mm a optická stabilizace obrazu, která nabízí 4EV účinek. Líbil se rychlý autofokus s ostřením za 0,03 sekundy a 315 zaostřovacích fázových bodů na čipu. Dobré je i průběžné zaostřování včetně rozpoznání očí. Další zajímavostí je sekvenční snímání s 24 fps a 4K video včetně podpory záznamu v S-Gamut a S-log3.
 
Sony Cyber-shot RX100 VI
 
Jako poslední tu máme nejlepší paměťové zařízení, kterým se stávají SD karty Sony Tough SF-G. Jejich výroba probíhá lisováním, jsou odolné vůči prachu, vodě a špíně, jsou také výrazně odolnější vůči ohnutí než běžné SD karty. Nemají pojistku proti zápisu, což dále zvyšuje odolnost a chlubit se mohou vysokými rychlostmi čtení (300 MB/s) i zápisu (299 MB/s). Podporují tak i standard Video Class 90.
 
Sony Tough SF-G
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů