www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný portrétní teleobjektiv Sony FE 135mm F1.8 GM

Světelný portrétní teleobjektiv Sony FE 135mm F1.8 GM
, , aktualita
Jak už napovídaly uniklé informace na internet, společnost Sony si skutečně připravila vysoce světelný teleobjektiv FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM). Využívá neuvěřitelné 4 zaostřovací motorky.
K oblíbeným
reklama
Nabídka objektivů společnosti Sony pro její CSC fotoaparáty je už opravdu velmi bohatá. Dle společnosti obsahuje 49 objektivů, z toho 31 z nich je určeno pro full frame přístroje. Poslední novinkou je FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM), patří tedy do třídy G Master. Tento objektiv má 135mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 18°. V případě použití na APS-C čipech se bude tvářit jako 202,5mm objektiv s úhlem záběru 12°. V optické konstrukci je 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, přičemž je tu také jeden člen z ED skla, jeden ze Super ED skla a jeden typu XA (Extreme Aspherical). Ten umožňuje vylepšit sférickou aberaci a dosáhnout i pěkného bokehu. I ostatní speciální členy jsou v přední části objektivu, díky čemuž pomáhají potlačovat aberace typické pro teleobjektivy.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Novinka má výbornou světelnost F1,8, přičemž lze clonit 11lamelovou irisovou clonou nanejvýš na F22. Je zde i posuvné tlačítko, které přepíná mezi aretovaným a hladkých chodem clony pro video. Zajímavostí je i zaostřovací systém. Celkem jsou zde totiž rovnou 4 lineární motorky XD. V objektivu jsou totiž dvě zaostřovací skupiny a každá má dva motorky. Díky tomu má být zajištěno velmi rychlé zaostřování s výborným výkonem při sledování objektu. Samozřejmostí je i možnost manuálního zaostřování, omezovač zaostřovacího rozsahu (do 2 metrů, od 1,5 metru a kompletní rozsah) a dvě nastavitelná tlačítka pro úpravu chování AF systému. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 70 cm, maximální zvětšení pak dosahuje 0,25×.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Sony FE 135mm F1.8 GM nemá optickou stabilizaci, a tak se budete muset spolehnout na tu v těle fotoaparátu (pokud jí má). Navzdory dlouhé ohniskové vzdálenosti a výborné světelnosti nemá objektiv až tak velké rozměry a hmotnost, jak by se dalo čekat. Na délku má 127 mm, v průměru 89,5 mm a váží 950 gramů. Používat můžete 82mm filtry, objektiv však není kompatibilní s telekonvertory. Aby dával objektiv co nejvíc kontrastní obraz, jsou tu povrchové vrstvy Nano AR Coating, které potlačují vznik odlesků a světelných závojů. Přední člen má fluorovou povrchovou úpravu, která lépe odpuzuje nejrůznější nečistoty i vodu. Novinka má tělo z hořčíkových slitin a výrobce pamatoval i na odolnost vůči prachu a vodě. Objektiv by se měl dostat do prodeje koncem dubna za cenu $1900 (cca 48 tisíc Kč s DPH).
 
Sony FE 135mm F1.8 GM MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala