www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný portrétní teleobjektiv Sony FE 135mm F1.8 GM

Světelný portrétní teleobjektiv Sony FE 135mm F1.8 GM
, , aktualita
Jak už napovídaly uniklé informace na internet, společnost Sony si skutečně připravila vysoce světelný teleobjektiv FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM). Využívá neuvěřitelné 4 zaostřovací motorky.
K oblíbeným
reklama
Nabídka objektivů společnosti Sony pro její CSC fotoaparáty je už opravdu velmi bohatá. Dle společnosti obsahuje 49 objektivů, z toho 31 z nich je určeno pro full frame přístroje. Poslední novinkou je FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM), patří tedy do třídy G Master. Tento objektiv má 135mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 18°. V případě použití na APS-C čipech se bude tvářit jako 202,5mm objektiv s úhlem záběru 12°. V optické konstrukci je 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, přičemž je tu také jeden člen z ED skla, jeden ze Super ED skla a jeden typu XA (Extreme Aspherical). Ten umožňuje vylepšit sférickou aberaci a dosáhnout i pěkného bokehu. I ostatní speciální členy jsou v přední části objektivu, díky čemuž pomáhají potlačovat aberace typické pro teleobjektivy.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Novinka má výbornou světelnost F1,8, přičemž lze clonit 11lamelovou irisovou clonou nanejvýš na F22. Je zde i posuvné tlačítko, které přepíná mezi aretovaným a hladkých chodem clony pro video. Zajímavostí je i zaostřovací systém. Celkem jsou zde totiž rovnou 4 lineární motorky XD. V objektivu jsou totiž dvě zaostřovací skupiny a každá má dva motorky. Díky tomu má být zajištěno velmi rychlé zaostřování s výborným výkonem při sledování objektu. Samozřejmostí je i možnost manuálního zaostřování, omezovač zaostřovacího rozsahu (do 2 metrů, od 1,5 metru a kompletní rozsah) a dvě nastavitelná tlačítka pro úpravu chování AF systému. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 70 cm, maximální zvětšení pak dosahuje 0,25×.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Sony FE 135mm F1.8 GM nemá optickou stabilizaci, a tak se budete muset spolehnout na tu v těle fotoaparátu (pokud jí má). Navzdory dlouhé ohniskové vzdálenosti a výborné světelnosti nemá objektiv až tak velké rozměry a hmotnost, jak by se dalo čekat. Na délku má 127 mm, v průměru 89,5 mm a váží 950 gramů. Používat můžete 82mm filtry, objektiv však není kompatibilní s telekonvertory. Aby dával objektiv co nejvíc kontrastní obraz, jsou tu povrchové vrstvy Nano AR Coating, které potlačují vznik odlesků a světelných závojů. Přední člen má fluorovou povrchovou úpravu, která lépe odpuzuje nejrůznější nečistoty i vodu. Novinka má tělo z hořčíkových slitin a výrobce pamatoval i na odolnost vůči prachu a vodě. Objektiv by se měl dostat do prodeje koncem dubna za cenu $1900 (cca 48 tisíc Kč s DPH).
 
Sony FE 135mm F1.8 GM MTF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář