Test paměťových karet SDHC a SDXC

Test paměťových karet SDHC a SDXC
, , recenze
Dnes se mrkneme na srovnávací test paměťových karet SDHC, SDXC a microSDHC, které jsou používány v mobilních telefonech, fotoaparátech a jiných zařízeních. Jak jsou na tom s rychlostí? Doplněno o karty Samsung EVO+ a Kingston React.
K oblíbeným
reklama
Od Kingstonu tu máme další microSDHC kartu, tentokrát z rychlejšího konce výkonového spektra. Jde o 8GB variantu rychlostní třídy Class 10 s UHS-I rozhraním. Kingston neuvádí přesné rychlosti, víme je to, že by měla nabídnout více než 10 MB/s díky rychlostnímu standardu Class 10.
 

Test 1 - CrystalDiskMark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Při čtení se dočkáte rychlosti mezi 41 až 42 MB/s, což je příjemné číslo a značně překonává Class 4 variantu, která končí zhruba na 23 MB/s. Bohužel zápis s 13MB/s není právě nejrychlejší a slabší variantu Class 4 v podstatě nepřekonává.


Test 2 - ATTO Disk Benchmark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8I test v druhém programu ukázal výkon zhruba na hranici 42 MB/s u čtení a 13 MB/s u zápisu. Čtení je tedy solidní, zápis by na tom přeci jen mohl být mnohem lépe.


Test 3 - HD Tune Pro
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8V posledním programu HD Tune jsme dosáhli rychlostí mezi cca 36,5 až 38 MB/s u čtení. Zápis nelze u paměťových karet tímto programem měřit.


Hodnocení


Za 8GB kartu zaplatíte méně než 200 korun a její cena se proti Class 4 verzi takřka neliší (zejména u vyšších kapacit), takže určitě uvažujte raději o tomto výkonnějším modelu. Rychlost čtení je solidní, ale zápis pokulhává. Karta se tak dá dobře použít v mobilních telefonech, s redukcí na SDHC také ve fotoaparátech se záznamem v JPEGu. Pokud fotoaparát fotí do RAWu, byl bych obezřetný a spíše se podíval někde jinde. 13 MB/s není u zápisu pro RAWy zrovna ideální hodnota.
 
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sigma uvedla kompaktní objektiv 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary Sigma uvedla kompaktní objektiv 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary
Sigma uvádí na trh nový světelný zoom 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary. Ten má přinést mnohem kompaktnější rozměry a nižší hmotnost než varianta 24-70mm. Přesto slibuje excelentní optické výsledky.
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Rode má pro vloggery nové bezdrátové mikrofony Wireless GO II Rode má pro vloggery nové bezdrátové mikrofony Wireless GO II
Vlogging zažívá v posledních letech boom a s tím se mění i příslušenství, která se kupují k fotoaparátům. Mnohem častěji najde využití externí mikrofon a společnost Rode proto přichází s další generací Wireless GO II.
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala