Test paměťových karet SDHC a SDXC

Test paměťových karet SDHC a SDXC
, , recenze
Dnes se mrkneme na srovnávací test paměťových karet SDHC, SDXC a microSDHC, které jsou používány v mobilních telefonech, fotoaparátech a jiných zařízeních. Jak jsou na tom s rychlostí? Doplněno o karty Samsung EVO+ a Kingston React.
K oblíbeným
reklama
Jednou z testovaných microSDHC karet byla i ta od SanDisku, a to v podstatě základní varianta s kapacitou 8 GB a rychlostní třídou Class 4. SanDisk nehovoří o žádných rychlostech, kterých by karta měla dosahovat, takže se budeme muset odpíchnout jen od toho, že by měla nabídnout více než 4 MB/s, neboť jde o Class 4 kartu.

 

Test 1 - CrystalDiskMark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Zatímco čtení je na Class 4 kartu se svými zhruba 22 MB/s slušné, zápis skutečně jen o trochu překonává Class 4 specifikaci a na všech čtečkách dosahuje zhruba 5,1 MB/s. Pro běžné kompakty a smartphony dostatečné, pro fotoaparáty s RAWem naopak velmi nevhodné (např. pro Samsung Galaxy NX).


Test 2 - ATTO Disk Benchmark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Zde se výše změřená čísla potvrzují, zápis dosahuje lehce přes 5 MB/s, čtení pak přesahuje 22 MB/s.


Test 3 - HD Tune Pro
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8V posledním testu paměťová karta opět ukázala, že při čtení dosahuje rychlosti okolo 21 MB/s. Bohužel HD Tune Pro nedokázal změřit zápis.


Hodnocení


Jde o obyčejnou microSDHC kartu, po které nemůžete chtít přehnané výkony. Pro běžné kompakty nebo smartphony její výkon ještě postačí, cenově ale není příliš výhodná. Dával bych si pozor u fotoaparátů, které natáčí Full HD videosekvence v nějakém méně úsporném formátu, což se týká zejména Canonů. Tam by výkon karty už nemusel stačit.
 
reklama
Nejnovější články
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS
Vision Research představuje dvě nové vysokorychlostní kamery, které patří do nižších tříd. Jde o Phantom T3610 a TMX 5010. Obě umí HD rozlišení v desítkách tisíc snímků za sekundu a v nižších rozlišeních se pohybují dokonce kolem milionu.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů