Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Topaz Labs uvedl Photo AI 2 nejen s lepším AI odšumováním: v akci o 40 USD levněji

12.9.2023, Milan Šurkala, aktualita
Topaz Labs uvedl Photo AI 2 nejen s lepším AI odšumováním: v akci o 40 USD levněji
Společnost Topaz Labs vydala novou generaci svého softwaru Photo AI 2. Ta pomocí systémů umělé inteligence umožňuje potlačovat šum, zvyšovat detaily a ostrost snímků, nově si poradí i s barvami a osvětlením.
Systémy umělé inteligence jsou v aplikacích čím dál častější. Nedávno jsme testovali AI odšumování v Camera Raw a nyní tu máme novou generaci aplikace Photo AI 2 od Topaz Labs, která umí něco podobného a další věci navíc. Novinka představuje vylepšený systém odšumování pomocí AI ve verzích RAW Normal v2 a RAW Strong v2 pro extrémně vysoké citlivosti ISO. Lepší je i potlačování různých artefaktů, které vznikaly u původní varianty. Vylepšené je i doostřování s menšími artefakty. Zajímavostí je nyní i podpora zvyšování rozlišení při využití pluginu ve Photoshopu, což u starší verze nebylo podporováno.
 
Topaz Photo AI 2
 
V betaverzi se sem dostaly také dvě nové funkce Adjusting Lighting a Balancing Color. Ta první se stará o vylepšení osvětlení snímků, ta druhá pak o lepší vyvážení barev v rámci snímku. Ve výsledku tak dopomáhá např. podexponovaným fotografiím nebo těm, které mají silný barevný závoj. Tyto filtry jsou aplikovány po odšumování, takže vývojáři varují, že nemusí vést k maximálnímu možnému zisku dynamického rozsahu z RAWu. To také může negativně ovlivňovat výkon. Aplikace vyjde na 199 USD, nicméně do 22. září je v akci za 159 USD. Ti, kteří mají předchozí verzi, mohou upgradovat za 79 USD. Licence je doživotní.
 
Topaz Photo AI 2
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.