www.digimanie.cz
>
>
>
>

Toshiba opravdu končí se snímači, divizi koupilo Sony

Toshiba opravdu končí se snímači, divizi koupilo Sony
, , aktualita
Koncem října se objevila zpráva, že kvůli velkému účetnímu skandálu bude Toshiba patrně prodávat svou divizi snímacích čipů společnosti Sony. Informace se potvrdily a skutečně se tak stalo, snímací čipy Toshiba jsou nyní minulostí.
K oblíbeným
reklama
Už od roku 2008/2009 falšovala společnost Toshiba své účetnictví, což letos na jaře prasklo a několik představitelů společnosti to stále jejich křesla ve vedení firmy. Koncem října se objevily informace, že kvůli tomuto skandálu bude Toshiba prodávat svou divizi snímacích čipů společnosti Sony, což se nyní potvrzuje a dohoda mezi oběma společnostmi byla uzavřena 28. října 2015.


Toshiba logo


Pod Sony tak spadne továrna v městě Oita, která byla uvedena do provozu v únoru 2004. Samotná budova má plochu 24100 m2, celková plocha areálu činí 48800 m2. Sony převezme továrnu i se zařízením na výrobu 300mm waferů. Transakce se vyžádá 19 miliard jenů, což jsou necelé 4 miliardy Kč. Továrna zaměstnávala 1100 lidí, kterým bude nabídnut přestup pod společnost Sony. Transakce by měla být dokončena před koncem letošního fiskálního roku (tzn. do 31. března 2016). Sony si tak ještě více posílí pozici největšího výrobců snímačů na světě, neboť už dnes má přes 40 % trhu.

Zdroj: dpreview.com, sony.net
Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře