www.digimanie.cz
>
>
>
>

Toshiba opravdu končí se snímači, divizi koupilo Sony

Toshiba opravdu končí se snímači, divizi koupilo Sony
, , aktualita
Koncem října se objevila zpráva, že kvůli velkému účetnímu skandálu bude Toshiba patrně prodávat svou divizi snímacích čipů společnosti Sony. Informace se potvrdily a skutečně se tak stalo, snímací čipy Toshiba jsou nyní minulostí.
K oblíbeným
reklama
Už od roku 2008/2009 falšovala společnost Toshiba své účetnictví, což letos na jaře prasklo a několik představitelů společnosti to stále jejich křesla ve vedení firmy. Koncem října se objevily informace, že kvůli tomuto skandálu bude Toshiba prodávat svou divizi snímacích čipů společnosti Sony, což se nyní potvrzuje a dohoda mezi oběma společnostmi byla uzavřena 28. října 2015.


Toshiba logo


Pod Sony tak spadne továrna v městě Oita, která byla uvedena do provozu v únoru 2004. Samotná budova má plochu 24100 m2, celková plocha areálu činí 48800 m2. Sony převezme továrnu i se zařízením na výrobu 300mm waferů. Transakce se vyžádá 19 miliard jenů, což jsou necelé 4 miliardy Kč. Továrna zaměstnávala 1100 lidí, kterým bude nabídnut přestup pod společnost Sony. Transakce by měla být dokončena před koncem letošního fiskálního roku (tzn. do 31. března 2016). Sony si tak ještě více posílí pozici největšího výrobců snímačů na světě, neboť už dnes má přes 40 % trhu.

Zdroj: dpreview.com, sony.net
reklama
Nejnovější články
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
23.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře