reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Toshiba údajně kvůli skandálu prodá firmě Sony divizi senzorů

26.10.2015, Milan Šurkala, aktualita
Velký účetní skandál společnosti Toshiba, který se provalil na jaře letošního roku, si vedle hlav vysoce postavených zástupců společnosti možná vybere daň i v podobě prodeje divize snímačů pro digitální fotoaparáty a smartphony.
Na jaře letošního roku se ukázaly velké nesrovnalosti v účetnictví společnosti Toshiba, které vyústily v dosti velký skandál. Nesrovnalosti přitom nebyly ničím novým, údajně se už táhly od roku 2008/2009. Mimo jiné tak odstoupil CEO společnosti a prezident Hisao Tanaka, spolu s ním ještě nejméně dalších sedm členů představenstva. Celkově byly falešně navyšovány zisky v účetnictví ve výši 151,8 miliard jenů (zhruba 30 miliard Kč).


Toshiba logo


Jenže odchodem vysoce postavených osob to zdaleka nekončí. Kolují zprávy, že by další obětí skandálu mohla být divize snímacích čipů, která by za 20 miliard jenů (4 miliardy Kč) měla být prodána společnosti Sony. Ta je už dnes největším výrobcem snímačů na světě a svůj náskok by ještě zvýšila. Připomeňme, že snímače Toshiby se používají zejména ve smartphonech, ale najdete je např. i v zrcadlovkách Nikon D5200 nebo D7100.

V plánu je prodat továrnu ve městě Otai a Toshiba by tak v podstatě zmizela z trhu snímacích senzorů. Z 2600 zaměstnanců této továrny by část přešla pod Sony, část by měla zůstat u Toshiby v továrně produkující NAND paměťové čipy. Informaci vynesl ven někdo z Toshiby, oficiálně ještě nebyla potvrzena a nekomentovalo ji ani Sony.

Zdroj: dpreview.com, reuters.com, japantimes.co.jp
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama