www.digimanie.cz
>
>
>

Toshiba údajně kvůli skandálu prodá firmě Sony divizi senzorů

Toshiba údajně kvůli skandálu prodá firmě Sony divizi senzorů
, , aktualita
Velký účetní skandál společnosti Toshiba, který se provalil na jaře letošního roku, si vedle hlav vysoce postavených zástupců společnosti možná vybere daň i v podobě prodeje divize snímačů pro digitální fotoaparáty a smartphony.
K oblíbeným
reklama
Na jaře letošního roku se ukázaly velké nesrovnalosti v účetnictví společnosti Toshiba, které vyústily v dosti velký skandál. Nesrovnalosti přitom nebyly ničím novým, údajně se už táhly od roku 2008/2009. Mimo jiné tak odstoupil CEO společnosti a prezident Hisao Tanaka, spolu s ním ještě nejméně dalších sedm členů představenstva. Celkově byly falešně navyšovány zisky v účetnictví ve výši 151,8 miliard jenů (zhruba 30 miliard Kč).


Toshiba logo


Jenže odchodem vysoce postavených osob to zdaleka nekončí. Kolují zprávy, že by další obětí skandálu mohla být divize snímacích čipů, která by za 20 miliard jenů (4 miliardy Kč) měla být prodána společnosti Sony. Ta je už dnes největším výrobcem snímačů na světě a svůj náskok by ještě zvýšila. Připomeňme, že snímače Toshiby se používají zejména ve smartphonech, ale najdete je např. i v zrcadlovkách Nikon D5200 nebo D7100.

V plánu je prodat továrnu ve městě Otai a Toshiba by tak v podstatě zmizela z trhu snímacích senzorů. Z 2600 zaměstnanců této továrny by část přešla pod Sony, část by měla zůstat u Toshiby v továrně produkující NAND paměťové čipy. Informaci vynesl ven někdo z Toshiby, oficiálně ještě nebyla potvrzena a nekomentovalo ji ani Sony.

Zdroj: dpreview.com, reuters.com, japantimes.co.jp
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala