Toshiba představuje SDHC kartu s TransferJet technologií

Toshiba představuje SDHC kartu s TransferJet technologií
, , aktualita
Společnost Toshiba si hodně hraje s bezdrátovými paměťovými kartami a nově představuje SDHC kartu s technologií TransferJet, která by měla být schopna bezdrátově přenášet snímky do kompatibilních zařízení.
K oblíbeným
reklama
Toshiba už v minulosti přestavila několik bezdrátových paměťových karet. Je zde už třetí generace Wi-Fi karet FlashAir III nebo karty s NFC rozhraním. Nyní představila kartu SDHC s technologií TransferJet. Ta bude mít kapacitu 16 GB (model SD-TJA016G) a bude splňovat rychlostní standard Class 10.


Toshiba SDHC 16 GB TransferJet


Připomeňme, že s technologií TransferJet přišla společnost Sony v roce 2008. Od té doby ale o technologii takřka nebylo slyšet. V roce 2010 se akorát představila 8GB TransferJet Memory Stick PRO-HG Duo karta od Sony a kompakt Sony Cyber-shot TX7 s podporou této technologie. To je ale skoro vše. Na krátkou vzdálenost by měly být podporovány přenosy s rychlostí až 375 Mbps (cca 47 MB/s). K přenosu budete potřebovat kompatibilní zařízení. Tím může být smartphone s Androidem, iOS nebo Windows PC po zakoupení příslušného adaptéru do USB. Karta bude zatím dostupná v Japonsku, uvedení na další trhy zatím není jisté.

Zdroj: toshiba.semicon-storage.com, dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa
Na trh snímačů pro mobilní telefony putuje nový model OmniVision OV64C. Nabídne velkou  úhlopříčku typu 1/1,7" a vysoké 64MPx rozlišení. Zvládne např. natáčet i 8K videosekvence nebo HDR záznam.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin
Někdy je opravdu s podivem, co vše může být považováno za nekorektní. Seznamovací soutěž a reality show The Bachelor teď čelí posměškům za retušování bikin, které byly provedeny opravdu amatérským způsobem.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala