Toshiba představuje SDHC kartu s TransferJet technologií

Toshiba představuje SDHC kartu s TransferJet technologií
, , aktualita
Společnost Toshiba si hodně hraje s bezdrátovými paměťovými kartami a nově představuje SDHC kartu s technologií TransferJet, která by měla být schopna bezdrátově přenášet snímky do kompatibilních zařízení.
K oblíbeným
reklama
Toshiba už v minulosti přestavila několik bezdrátových paměťových karet. Je zde už třetí generace Wi-Fi karet FlashAir III nebo karty s NFC rozhraním. Nyní představila kartu SDHC s technologií TransferJet. Ta bude mít kapacitu 16 GB (model SD-TJA016G) a bude splňovat rychlostní standard Class 10.


Toshiba SDHC 16 GB TransferJet


Připomeňme, že s technologií TransferJet přišla společnost Sony v roce 2008. Od té doby ale o technologii takřka nebylo slyšet. V roce 2010 se akorát představila 8GB TransferJet Memory Stick PRO-HG Duo karta od Sony a kompakt Sony Cyber-shot TX7 s podporou této technologie. To je ale skoro vše. Na krátkou vzdálenost by měly být podporovány přenosy s rychlostí až 375 Mbps (cca 47 MB/s). K přenosu budete potřebovat kompatibilní zařízení. Tím může být smartphone s Androidem, iOS nebo Windows PC po zakoupení příslušného adaptéru do USB. Karta bude zatím dostupná v Japonsku, uvedení na další trhy zatím není jisté.

Zdroj: toshiba.semicon-storage.com, dpreview.com
Nejnovější články
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů